Zapowiedź sezonu 2021/2022 w MHL
  Added 2 months ago   Skomentuj
Jan Stepiczew fot. Planet of Hockey
Po zakończeniu poprzedniego sezonu w MHL, gdzie triumfatorem rozgrywek została drużyna KH Polonii Bytom, powoli zmierzamy do nowego sezonu w Młodzieżowej Hokej Lidze.

W przyszłych zmaganiach na pewno czeka nas wiele emocjonujących pojedynków. W sezonie 2021/2022 w MHL wystąpi 14 zespołów z województw: kujawsko-pomorskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, łódzkiego, oraz opolskiego. Na taflach ujrzymy zespoły z Torunia, Gdańska, Tych, Nowego Targu, Krakowa, Oświęcimia, Łodzi, Sanoka, Sosnowca, Opola, Katowic oraz Janowa.

Poprzedni sezon zakończył się najbardziej udanie dla zespołu ze Śląska - czyli KH Polonii Bytom. Podopieczni Mariusza Puzia zakończyli swoje zmagania w zeszłym sezonie na pierwszym miejscu w tabeli. Bytomianie rozegrali 22 spotkania, w których zdobyli 55 punktów. Zawodnicy Polonii w mistrzowskim dla nich sezonie wygrali na taflach w MHL 18 spotkań, a tylko 4 razy schodzili pokonani z lodowiska. Warto również zauważyć, że bytomscy hokeiści wracają po ponad dwóch latach na swoje domowe lodowisko, które przechodziło remont generalny.

Najgroźniejszym rywalem bytomskiej Polonii w drodze po złoto była drużyna HK Opole. Zespół, który na swój pierwszy sezon zagrał bardzo dobrze. Wygranych 17 pojedynków, oraz 5 przegranych za skutkowało drugim miejscem. Zawodnicy, w głównej mierze zza oceanu do samego końca walczyli o zdobycie pierwszego miejsca w ligowej tabeli, lecz jak wiemy, podopiecznym trenera Tooda Whita to się nie udało, i na koniec sezonu drużyna z Opola zajęła drugie miejsce w zeszłorocznych rozgrywkach. To będzie dopiero drugi sezon nowej drużyny z województwa Opolskiego. Na pewno sztab, oraz zawodnicy liczą na lepszy przyszły nadchodzący sezon. Zespół również będzie rozgrywał swoje spotkania w lidze uniwersyteckiej.

Tuż za ekipą z Opola na trzecim miejscu swoje zmagania w zeszłym sezonie zakończyła drużyna UKS Zagłębia Sosnowiec. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Kotułę zdobył w rozgrywkach 51 punktów, na 22 rozegrane spotkania. Zawodnikom z Sosnowca nie udało się osiągnąć takiego samego sukcesu, jak w sezonie 2019/2020, czyli obronienie mistrzowskiego tytułu. Sosnowiczanie wygrali 17 spotkań ligowych, a przegrali tylko 5 rywalizacji.

Najsłabiej wystąpiła drużyna z Torunia - MKS Sokoły. Zawodnicy Pawła Głaza zakończyli ligowe zmagania na ostatnim miejscu, zdobywając 11 punktów. To nie był udany sezon toruńskiej drużyny w Młodzieżowej Hokej Lidze. Na pewno w przyszłych rozgrywkach torunianie będą chcieli pokazać się przed publicznością z lepszej strony.

GKS Stoczniowiec Gdańsk - projekt, który się nie udał. Przy zapowiedzi przyszłego sezonu w MHL, nie możemy zapomnieć o projekcie, który przed sezonem 2020/2021 został utworzony przez Marka Kosteckiego. Zespół Stoczniowca Gdańsk miał aspirację na grę w Polskiej Hokej Lidze, lecz po nieudanym sezonie drużyna z trójmiasta wycofała się z ligowych rozgrywek w najlepszej lidze hokeja w Polsce. Plan funkcjonowania klubu z “Olivii” nakreślono na kilka lat, lecz każdy wie, że ten plan zakończył się fiaskiem. W przyszłym sezonie gdański zespół swoje spotkania będzie rozgrywał w lidze MHL, gdzie hokeiści będą chcieli odnosić sukcesy.

Kiedy rozpoczynamy zmagania w nowym sezonie MHL?

Nowy sezon w Młodzieżowej Hokej Lidze rozpoczyna się czwartego września - w sobotę. Mecze pierwszego weekendu zmagań wyglądają następująco:

MKS Cracovia - KH Polonia Bytom UKH Unia Oświęcim

UKH Unia Oświęcim - HK Opole

UKS Niedźwiadki Sanok - SMS PZHL Katowice

MMKS Podhale Nowy Targ - UKS Zagłębie Sosnowiec

MKS Sokoły Toruń - MOSM Tychy

GKS Stoczniowiec Gdańsk - KS Katowice Naprzód Janów

TME ŁKH Łódź - SMS Toruń

Niewątpliwie jednym z ciekawszych spotkań może być mecz pomiędzy MKS Cracovią a Polonią Bytom. Krakowianie w poprzednim sezonie zakończyli swoje zmagania na szóstym miejscu w tabeli, lecz to nie zadowala podopiecznych Dominika Salomona. Goście - czyli bytomska Polonia jest nastawiona, aby powtórzyć cel z zeszłego sezonu.

© 2021 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by