Drugie zwycięstwo torunian
  Dodano 3 lat temu   Skomentuj
W niedzielę - o godzinie 17:00 na lodowisku w Nowym Targu odbyły się zawody w ramach drugiej kolejki w Polskiej Hokej Lidze. Do drużyny z małopolski udał się zespół prowadzony przez Jussiego Tupamakiego - KH Energa Toruń. Szarotki niedzielne spotkanie przegrały wynikiem 2:5.

Od samego rozpoczęcia rywalizacji w Nowym Targu widać było, że to torunianie sobie lepiej radzą na tafli. Już na samym początku spotkania, napastnik toruńskiej drużyny - Robert Arrak udał się do boksu kar na dwie minuty, za opóźnianie gry. Gospodarze w momencie, gdzie mieli przewagę jednego gracza na lodzie stracili bramkę. Błąd jednego z hokeistów Podhala wykorzystał Yegor Skhodenko, który wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie.

W dziewiątej minucie spotkania kibice zgromadzeni na trybunach mogli ujrzeć na tablicy świetlnej wynik 1:1. Trafienie, które wyrównało rezultat spotkania zdobył Adrian Słowakiewicz. Napastnik zespołu Andrieja Gusova uderzył gumę w kierunku bramki, która znalazła się w siatce pod parkanami Mateusza Studzińskiego. Pod koniec pierwszej odsłony - mianowicie 30 sekund przed zakończeniem pierwszej tercji bramkę do szatni zdobyła drużyna KH Energi Toruń! Obrońca - Dimitri Kozlov oddał strzał na bramkę Klimowskiego, a Robert Korchockha dobił strzał rosjanina, i to torunianie schodzili z prowadzeniem do szatni.

Na początku drugiej tercji to Podhale miało wiele okazji, żeby pokonać bramkarza gości - Mateusza Studzińskiego, ale żaden ze strzałów nie zakończył się golem. W trzydziestej minucie zawodów to toruńscy hokeiści powiększyli prowadzenie! Trafienie po asyście Mateusza Zielińskiego zanotował fiński napastnik - Henri Limma.

Trzecia tercja rozpoczęła się znów od zdobycia kolejnej bramki. Tym razem krążek do słupków strzeżonych przez nowotarskiego bramkarza wpakował Bartosz Skólmowski. Na podopiecznych Jussiego Tupamakiego bardzo często zostały nakładane kary czasowe. Dziesięć minut przed końcem były obrońca torunian - Gleb Bondaruk zmniejszył rozmiary wyników na 2:4. W końcówce spotkania kolejny zawodnik z drużyny przyjezdnej udał się na ławkę kar. Podhale grało w przewadze, a trener Gusov nie zawahał się zdjąć z bramki swojego golkipera. Zamiast zmniejszenia strat, to goście zamknęli wynik spotkania. Gumę do pustej bramki strzałem skierował Patryk Kogut. Wynik końcowy niedzielnego meczu to 2:5.

TAURON  Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

0:1 - Yegor Skhodenko (02:03, 4/5)

1:1 - Adrian Słowakiewicz - Filip Wielkiewicz (08:33)

1:2 - Robert Korchockha - Dmitri Kozlov, Bartosz Skólmowski (19:30)

1:3 - Henri Limma - Mateusz Zieliński (31:47)

1:4 - Bartosz Skólmowski - Michaił Shabanov, Dmitri Kozlov (43:03, 4/5)

2:5 - Patryk Kogut (59:32, 4/6, do pustej bramki)

Sędziowali: Sebastian Kłaczyński, Krzysztof Kozłowski (główni) – Mateusz Bucki, Grzegorz Cudek (liniowi).

Minuty karne: 6-18 (w tym 2 minuty kary technicznej).

Strzały: 26-25.

Podhale: Klimowski – Kolusz, Mrugała; F. Kapica, Neupauer, Bondaruk –  Szurowski, P. Wsół (2); Majoch, Bryniczka, Franek – Tomasik, Sulka; Siuty, Słowakiewicz, Wielkiewicz (2) – Kamieniecki (2); W. Bochnak, T. Kapica, Soroka.

Trener: Andriej Gusov

KH Energa: Studziński – Skhodenko, Rodionov (2); M. Kalinowski, Arrak (2), Huhdanpää – Kozlov, Shkrabov(2); Lehtimäki, K. Kalinowski, Kogut – Jaworski (4), Zieliński; Limma (4), Syty, Shabanov – Skólmowski, Wenker; Korchockha, Rozkhov (2), Olszewski. Trener: Jussi Tupamäki.