Podsumowanie weekendu w MHL (02-03.10)
  Added 2 weeks ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Starcie na szczycie, dogrywka w Tychach oraz trzy hat-tricki. Podsumowujemy miniony weekend z rozgrywkami Młodzieżowej Hokej Ligi.


-

-


Po ośmiu kolejkach na prowadzenie w ligowej tabeli wysunęła się KH Polonia Bytom. Ze względu na mniejszą liczbę rozegranych spotkań (mecz mniej) dotychczas to Naprzód Janów przewodził ligowej tabeli. Bezpośredni mecz obu ekip sprawił, iż teraz to bytomianie dzielą i rządzą na zapleczu PHL. 

Drugie miejsce - z jednym rozegranym meczem więcej i punktem mniej - zajmuje Naprzód Janów, zaś podium zamyka drużyna Sokołów Toruń 

Po ośmiu seriach gier wciąż bez punktów pozostają gracze Stoczniowca Gdańsk. Przedostatnie miejsce zajmują zawodnicy SMS-u Toruń, a 12. lokatę z pięcioma punktami, zajmują łodzianie. 


W klasyfikacji kanadyjskiej - jak co weekend - doszło do kilku poważnych przetasowań. Nie zmienił się jednak lider klasyfikacji kanadyjskiej Młodzieżowej Hokej Ligi. Z 18 punktami (10 bramek, 8 asyst), punktacji kanadyjskiej przewodzi zawodnik MOSM-u Tychy Jan Krzyżek. 

Drugie miejsce (5 bramek, 11 asyst) ex aequo zajmują Michał Rybak z  KH Polonii Bytom i Andrzej Stojek z UKS Zagłębia Sosnowiec. Bardzo dobre wyniki bytomskiej Polonii skutkowały tym, że w najlepszej "10" punktacji kanadyjskiej jest trzech zawodników Polonii. Oprócz Michała Rybaka znajdziemy tam także Błażeja Salamona i Valerija Polonina. 

Po dwóch zawodników w TOP 10 klasyfikacji kanadyjskiej mają z kolei Sokoły Toruń (Jan Walczak i Jakub Wenker) oraz UKS Zagłębie Sosnowiec (Andrzej Stojek i Patryk Jarosz).

© 2021 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by