Podsumowanie dnia w MHL (09.10)
  Added 8 months ago   Skomentuj
fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
W sobotę, zakończyliśmy zmagania w dziewiątej kolejce w Młodzieżowej Hokej Lidze. W Toruniu oraz Łodzi przyjezdni urządzili sobie prawdziwy festiwal bramek.

Spotkanie SMS-u PZHL Katowice z UKH Unią Oświęcim przyniosło wiele emocji. W tym meczu, na Jantorze padło aż 11 bramek, a ostatecznie to goście z Oświęcimia zwyciężyli w tej rywalizacji rezultatem 5:6. Ostateczna bramka, która zakończyła mecz została zdobyta w dogrywce.


Zespół GKS-u Stoczniowiec Gdańsk na własnej tafli podejmował drużynę z podkarpacia - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok. Po ostatniej porażce gdańszczan w Oświęcimiu, klub z trójmiasta miał nadzieję, że tym razem zdobędzie trzy punkty, lecz będzie trzeba z tym poczekać do przyszłej kolejki. Sanoczanie zwyciężyli w Gdańsku wynikiem 6:9.


Na domowym lodowisku drużyna MKS Sokoły Toruń podejmowała zespół z Nowego Targu - Podhale. Na Tor-Torze, przyjezdni nie dali radę pokonać gospodarzy, a spotkanie zakończyło się rezultatem 7:2 dla Sokołów.


W Sosnowcu UKS Zagłebie Sosnowiec w sobotę zmierzyło się z MKS Cracovią. Sosnowiczanie od trzech spotkań są niepokonani, więc gospodarze w tym meczu mieli nadzieję na podwyższenie passy. To się ostatecznie udało, a Zagłebie pokonało Cracovię wynikiem 4:1.


Na łódzkie lodowisko, z woj. opolskiego przyjechała drużyna KH Opole. Drużyna, która została zgłoszona do rozgrywek sezon temu, z pełnym optymizmem przyjechała do Łodzi, aby zmierzyć się z miejscowym ŁKH. Kibice zgromadzeni na lodowisku ujrzeli festiwal strzelecki bramek. Opolanie pokonali gospodarzy wynikiem 4:11.


Naprzód Janów na domowej tafli w ramach dziewiątej kolejki w MHL podjął zespół MOSM Tychy.  Po ostatniej porażce w Bytomiu, gospodarze chcieli ponownie zanotować kolejne punkty do ligowej tabeli. Jak się okazało, bez żadnych problemów hokeiści Naprzodu pokonali tyszan 5:2


Polonia Bytom jest jedną z niewątpliwie mocniejszych drużyn w tym sezonie. Bytomianie w dziewiątej rundzie udali się do Torunia, aby podjąć tam miejscowy SMS. Spotkanie, które ujrzeliśmy w sobotę, było jednym z łatwiejszych dla drużyny gości. Polonia zwyciężyła wynikiem 3:10, umacniając się na pozycji lidera w MHL.© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by