Czyste konto Nechvatala!
  Dodano 3 lat temu   Skomentuj
Luiza Kowalewska fot. Karolina Sommer
Piątkowy pojedynek pomiędzy Mistrzem Polski 20/21 a KH Energą Toruń rozstrzygnięty został dopiero w trzeciej tercji. Gospodarze pokonali Stalowe Pierniki 2:0, a swoje pierwsze trafienia w tym sezonie zanotowali Łukasz Nalewajka oraz Martin Kasperlik.

Zarówno goście jak i gospodarze bardzo dobrze weszli w mecz. Nie brakowało sytuacji strzeleckich po obu stronach, jednak z jak najlepszej strony pokazali się bramkarze obydwu zespołów. Gdy w 11. minucie za spowodowanie upadku przeciwnika trafił Aleksandr Rodionov, Jastrzębie stanęło przed dużą szansą na otworzenie wyniku meczu. Dobrą okazję miał łotewski napastnik gospodarzy - Eglis Kalns, jednak górą był Conrad Molder. Gra w przewadze nie przyniosła bramki.

Druga tercja, podobnie jak pierwsza, była wzajemną wymianą ciosów. W 25. minucie ukarany został zawodnik gospodarzy. Tym razem to KH Energa Toruń miała okazję na zdobycie bramki w przewadze. Jastrzębianie jednak bardzo dobrze radzili sobie w grze obronnej i nie dopuścili do utraty gola. Swoje szanse mieli m.in. Rac czy Kasperlik, a po stronie gości - Syty i Rozkhov. Ponownie górą jednak byli bramkarze - Patrik Nechvatal i Conrad Molder.

Kibice mogli oglądać bramki dopiero w trzeciej odsłonie spotkania. Gospodarze otworzyli wynik w 46. minucie, kiedy to Łukasz Nalewajka dobił z bliska krążek i umieścił go w bramce estońskiego golkipiera. Ekipa Jastrzębia zamknęła zawodników  z Torunia w ich własnej tercji i atakowali. W 47. minucie podopieczni Roberta Kalabera dobrze wykorzystali błąd podania Lauriego Huhdanpaa i Kasperlik podwyższył wynik na 2:0. Zawodników gospodarzy nie satysfakcjonował taki wynik i kontynuowali akcje ofensywne. Zespół JKH GKS Jastrzębie do ostatniej sekundy kontrolował przebieg meczu i nie dopuścili, aby Stalowe Pierniki zagrozili bramce Nechvatala.

JKH GKS Jastrzębie 2:0 KH Energa Toruń (0:0,0:0, 2:0)

1:0 Łukasz Nalewajka - Radosław Nalewajka - Siarhei Bahaleisha (46:17)

2:0 Martin Kasperlik - Maciej Urbanowicz (50:44)

Sędziowali: Mateusz Krzywda i Krzysztof Kozłowski (główni) oraz Grzegorz Cudek i Rafał Noworyta (liniowi)

Minuty karne: 4:6

Strzały: 28:23

Frekwencja: 650

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Kostek (2), Bahaleisha; Urbanowicz, Pavlovs, Razgals - Górny, Sevcenko; Bashirov, Rac, Kalns - Horzelski, Kameneu; Kasperlik (2), Mlynarovic, Pelarczyk - Matusik, Gimiński; R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Trener: Robert Kalaber

KH Energa Toruń: Molder - Kozlov, Shkrabau, M. Kalinowski, K. Kalinowski, Kogut - Shkodenko (2), Rodionov (2), Shabanov, Arrak, Huhdanpaa - Jaworski, Zieliński, Limma, Syty (2), Korchokha - Bajwenko, Skólmowski; Olszewski, Rozkhov, Zając.

Trener: Jussi Tupamaki