MŚ u18: Polska wygrywa z Japonią 5:3
  Dodano 12 lat temu   Skomentuj
Na rozpoczynających się dziś w Tychach mistrzostwach świata u18 reprezentacja Polski podejmowała reprezentacje Japonii. Młodzi Polacy sprostali trudnemu zadaniu i wygrali mecz dwoma bramkami.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Polski i po 12 minutach gry było 2:0 po bramkach Bartosza Fraszko oraz Remigiusza Gazdy. Japończycy zdołali strzelić kontaktowego gola grając z przewagą jednego zawodnika. Po upływie 20 minut było 2:1. Na poczatku drugiej tercji bramkę na 3:1 zdobył Patryk Malicki. Zawodnicy z "kraju kwitącej wiśni" ponownie wykorzystali przewagę liczebną i zdobyli drugą bramkę. Gra była wyrównana z lekką przewagą Polaków ale to Japończycy strzelili wyrównującą bramkę. Nasza drużyna szybko odpowiedziała na trafienie przeciwników a na listę strzelców wpisał się Artur Budzowski. W ostatniej odsłonie wynik spotkania  na 5:3 ustalił Przemysław Michalski.

Najlepszymi zawodnikami meczu wybrani zostali Patryk Malicki oraz Hirano.

Polska - Japonia 5:3

1:0 Bartosz Fraszko
2:0 Remigiusz Gazda