Kolejny transfer biało-niebieskich
  Added 6 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Kolejny gracz zasilił szeregi Re-Plast Unii Oświęcim. Tym razem biało-niebiescy postawili na doświadczonego defensora.

Nikolai Stasenko to 34-letni defensor, choć urodzony w Rosji i jest wychowankiem Amura Khabarovsk, to na arenie międzynarodowej reprezentował Białoruś. W swoim CV może pochwalić się wieloma sukcesami - zarówno w karierze reprezentacyjnej, jak i klubowej.

W dotychczasowej karierze występował m.in. w klubach z białoruskiej Extraligii - Yunost Mińsk - oraz w lidze KHL - Amur Khabarovsk, Severstal Cherepovets, Vityaz Podolsk i Avtomobilist Yekaterinburg. Łącznie na taflach KHL rozegrał ponad 400 meczów, w których zdobył 54 punkty (11 bramek i 43 asysty). Do jego największych sukcesów klubowych należą jednak trzy mistrzostwa Białorusi oraz triumf w Pucharze Kontynentalnym w 2007 r.

W karierze reprezentacyjnej może pochwalić się blisko 130 meczami rozegranymi w meczach towarzyskich, na turniejach rangi mistrzowskiego oraz... na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver!

Jak czytamy na oficjalnej stronie oświęcimskiego klubu nowy defensor "Unitów" w Polsce pojawi się w przyszłym tygodniu, zaś w Polskiej Hokej Lidze występował będzie z numerem 5.

© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by