Gwiazdy 22. kolejki PHL
  Added One week ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Dziennikarze Planet of Hockey dokonali wyboru najlepszych zawodników 22. kolejki Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2021/22. W naszym zestawieniu znaleźli się zawodnicy GKS-u Tychy, Ciarko STS-u Sanok, Zagłębia Sosnowiec i GKS-u Katowice.

Bramkarz - Andrei Filonenko (Zagłębie Sosnowiec)

W swoim debiucie na taflach Polskiej Hokej Ligi wychowanek CSKA Moskwa zanotował świetne starcie w spotkaniu z KH Energą Toruń. Rosjanin obronił wszystkie 38 strzałów na swoją bramkę i przygodę z polską ligą rozpoczął od shutoutu i cennego zwycięstwa nad "Stalowymi Piernikami".

Obrońca - Bartłomiej Pociecha (GKS Tychy)

W pierwszym spotkaniu tej serii gier, rozgrywanym awansem ze względu na udział Comarch Cracovii w turnieju półfinałowym Pucharu Kontynentalnego, "Pasy" nieznacznie uległy brązowym medalistom ubiegłego sezonu 3:4. Pod Wawelem świetny mecz rozegrał właśnie Bartłomiej Pociecha. Tyski obrońca zapisał na swoim koncie dwa punkty za bramkę i asystę. 

Obrońca - Julius Marva (Ciarko STS Sanok)

Hokeiści Ciarko STS-u Sanok w świetnych nastrojach zakończyli miniony weekend, pokonując na własnej tafli Re-Plast Unię Oświęcim 4:3. Jedną z bramek zdobył w tym meczu Julius Marva, który bardzo dobrze radził sobie także w defensywie. 

Napastnik - Jakub Witecki (GKS Tychy)

Był jedną z czołowych postaci tyskiego GKS-u w spotkaniu z Comarch Cracovią. "Trójkolorowi" wygrali ten mecz 4:3, a przy dwóch bramkach dla GKS-u swój udział zanotował Jakub Witecki, który zdobył jednego gola i asystował przy kolejnym.

Napastnik - Grzegorz Pasiut (GKS Katowice)

Kapitan GieKSy po raz kolejny zaliczył świetny występ. Tym razem katowiczanie pewnie pokonali JKH GKS Jastrzębie 7:4. W spotkaniu z mistrzami Polski wychowanek KTH Krynica zdobył dwie bramki i zanotował asystę, prowadząc swoją drużynę do kolejnego zwycięstwa. 

* wybrany zawodnikiem kolejki według członków grupy "Fani hokeja w Polsce" na Facebooku

Napastnik - Sami Tamminen (Ciarko STS Sanok)

Dwie z trzech bramek dla sanoczan w spotkaniu z "Unitami" padło właśnie, gdy na lodzie przebywał 24-letni Fin. Wychowanek klubu z Valkeali asystował przy pierwszej bramce dla STS-u oraz zdobył gola, który dał ekipie z Podkarpacia końcowe zwycięstwo.

Gwiazdy 22. kolejki PHL - zestawienie:

© 2021 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by