Ważne zwycięstwo Stalowych Pierników
  Dodano 3 lat temu   Skomentuj
Luiza Kowalewska fot. Róża Koźlikowska | Planet of Hockey
W poniedziałkowy wieczór na Tor-Torze emocji nie zabrakło. W rozgrywanym awansem meczu 33. kolejki lepsi okazali się Torunianie, którzy pokonali Comarch Cracovię 5:3.

Początek pierwszej tercji nie wróżył, że kibicom na Tor-torze dane będzie oglądać dużo bramek. Pierwsze minuty upłynęły dość spokojnie. Wynik spotkania w 6. minucie otworzył Henri Limma. Wydawało się, że po zdobyciu pierwszej bramki, to Torunianie kontrolują grę. Jednak na dwie minuty przed przerwą Comarch Cracovia zdołała doprowadzić do wyrównania wyniku. W 18. minucie gola na 1:1 zdobył Shirley.
Stalowe Pierniki bardzo dobrze rozpoczęły drugą część spotkania. W 25. minucie Mikhail Shabanov wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Torunianie poszli za ciosem, czego efektem była trzeci bramka w ich wykonaniu. w 29. minucie Denisa Perevozchikova pokonał Robert Arrak. W 38. minucie przed szansą na podwyższenie prowadzenia stanął Lauri Hudnapaa. Fin jednak nie wykorzystał rzutu karnego i wynik nie uległ zmianie. Jednak na kolejną bramkę Stalowe pierniki nie kazały długo czekać. Sekundę przed zakończeniem drugiej tercji czwartą bramkę dla KH Energi Toruń zdobył Robert Korchokha.
W trzeciej tercji Comarch Cracovia próbowała odrabiać straty. Zawodnicy prowadzeni przez Rudolfa Rohacka w 50. minucie zmniejszyli stratę do Torunian. Dwie minuty później kontaktowego gola zdobył Bodrov. Krakowianie próbowali pójść za ciosem, jednak toruńska defensywa hamowała ich ataki. Nadzieje na zwycięstwo Comarch Cracovii przekreśliła bramka zdobyta przez Henriego Limmę w 59. minucie spotkania. Stalowe Pierniki zanotowały trzecie zwycięstwo z rzędu i dopisały do swojego konta ważne trzy punkty!

KH Energa Toruń 5:3 Comarch Cracovia (1:1, 3:0,1:2)

1:0 Henri Limma - Robert Karchokha (5:09)

1:1 Collin Shirley - Evgenii Popitich (17:46)

2:1 Mikhail Shabanov - Kamil Kalinowski (24:27)

3:1 Robert Arrak - Mikhail Shabanov - Michał Kalinowski (28:22)

4:1 Robert Korchokha - Michał Kalinowski - Lauri Huhdanpaa (39:59)

4:2 Artem Voroshilo - Evgeni Bodrov (49:26)

4:3 Evgeni Bodrov - Damian Kapica - Jiri Gula (51:17)

5:3 Henri Limma - Michał Kalinowski - Adrian Jaworski (58:55)

Sędziowali: Patryk Pyrskała i Sebastian Kłaczyński (główni) - Jacek Szutta i Artur Hyliński (liniowi)

Minuty karne: 2-8

Strzały: 30-17

KH Energa Toruń: Molder - Jaworski, Shkrabau; Shabanov, K. Kalinowski, M. Kalinowski (2) - Shkodenko, Zieliński; Vasjonkin, Arrak, Huhdanpaa - Kozlov, Rodionov; Limma, Korchokha, Syty - Skólmowski, Zając, Dołęga, Rozkhov, Olszewski.

Trener: Jussi Tupamaki

Comarch Cracovia: Pervozchikov - Gula (2), Saur; Jezek, Kapica, Nemec - Dudas (2), Muller (2); Ismagilov, Bodrov, Voroshilo - Karlsson(2), Kinnunen; Brynkus, Yatsenko, Csamango - Gosztyła, Popitich; Shirley, Bezwiński, Augustyniak.

Trener: Rudolf Rohacek