Podsumowanie dnia w NHL (31.12)
Jacek Kopciński fot. Andy Marlin | NHLI via Getty Images
Trzy punkty Hughesa, szalony mecz w Newark i karne dla Strażników. Podsumowujemy dzień z rozgrywkami National Hockey League.
Za nami cztery kolejne spotkania National Hockey League. Dwa z nich kończyły się w czasie regulaminowym, a w dwóch potrzebne były dogrywki i karne.

W spotkaniach, które kończyły się w regulaminowych 60 minutach wygrywali gracze Vegas Golden Knights i Washington Capitals (w obu przypadkach 3:1). "Stołeczni" pokonali Detroit Red Wings - o zwycięstwie Capitals zadecydowały dwie bramki Alexa Ovechkina - zaś "Złoci Rycerze" pokonali na własnej tafli Anaheim Ducks. To zwycięstwo było dla zawodników z Las Vegas 10. w ostatnich 12 spotkaniach.

Trzy ostatnie zaplanowane na ten dzień spotkania (Ottawa Senators - Pittsburgh Penguins, Dallas Stars - Colorado Avalanche i Calgary Flames - Winnipeg Jets) zostały przełożone ze względów na pandemię koronawirusa i kolejne przypadku zakażenia Covid-19 w tych zespołach.

Dwa kolejne mecze kończyły się w dodatkowym czasie gry. Dogrywka zadecydowała o losach szalonego spotkania w Newark, gdzie New Jersey Devils podejmowało Edmonton Oilers. W tym meczu padło aż 11 bramek - w tym aż trzy w pierwszych trzech minutach.

Pojedynek "Diabłów" i "Nafciarzy" zakończyła dopiero dogrywka, w której "złotego" gola zdobył Jack Hughes. Dla draftowej "jedynki" z 2019 r. było to siódme i ósme (wcześniej pochodzący z Orlando zawodnik zdobył gola na 1:0) trafienie w tym sezonie National Hockey League.

Rzuty karne decydowały natomiast o spotkaniu pomiędzy Tampą Bay Lightning a New York Rangers. W najazdach jedynego gola zdobył Mika Zibanejad, zapewniając zwycięstwo "Strażnikom".