HK Opole oficjalnie zlikwidowane!
  Added 5 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer / Planet of Hockey
Niezwykle krótko na hokejowej mapie Polski istniał zespół Opole HK. Drużyna założona w 2020 roku oficjalnie przestała istnieć.

To już pewne, zawodników z Opola nie będziemy już widywać na taflach Młodzieżowej Hokej Ligi oraz European University Hockey League. 

Jak poinformował właściciel tej drużyny zespół został rozwiązany ze względu na wzrost cen wynajmu opolskiego lodowiska i osobiste sprawy Josepha Kolodzieja.

Przypomnijmy, że drużyna Opole Hokej Klub istniała od 2020 roku. W pierwszym sezonie opolanie sięgnęli po wicemistrzostwo Młodzieżowej Hokej Ligi, a w tym sezonie zajmowali do tej pory czwarte miejsce w tabeli MHL i piąte w EUHL.

Pełna treść oświadczenia:


Szanowni Państwo,


Z wielką przykrością informuję, że zmuszony zostałem do podejęcia decyzji o zakończeniu działalności mojego programu, a co za tym idzie drużyny Opole HK.


Największy wpływ tę decyzję miały  następujące powody:
1. Zawodnicy Opole HK zdecydowali się opuścić Polskę, ponieważ PZHL do tej pory nie przedstawiło żadnego planu rozwoju hokeistów, a zawodnicy mają lepsze możliwości i perspektywy w innych krajach. Taka sytuacja związana była z faktem, że w Opolu pozostałoby zbyt mało hokeistów do rozgrywek w lidze.


2. Połowa pozostałych meczów Opole HK w ramach EUHL została odwołana lub przełożona z powodu pandemii COVID i braku możliwości rywalizacji drużyn ze Słowacji.


3. Podwyżka opłaty za wynajem lodowiska w czasie treningu, która miała wejść w życie w tym tygodniu, jest nieopłacalna.


4. Pomimo poświęcenia dużej ilości czasu i pieniędzy na marketing drużyny Opole HK nie było wystarczającego wsparcia ze strony kibiców, aby zrekompensować wydatki, przez co drużyna hokejowa nie okazała się finansowo opłacalna w Opolu.


5. Jednak najważniejszym powodem, dla którego podjąłem taka decyzje jest to, że prowadzenie tej drużyny przez ostatnie dwa lata okazało się wielkim obciążeniem dla mojego zdrowia, a także musiałem poświęcić czas ze swoją rodziną. Nie mogę i nie będę dłużej poświęcać zdrowia i rodziny - w mojej ocenie cena jest zbyt wysoka.
Informuję, iż wracam do pracy w Stanach Zjednoczonych i nie zamierzam udzielać dalszych komentarzy.

© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by