Zimowy klasyk prawdziwie zimowy!
  Added 5 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Patrick McDermott | NHLI via Getty Images
Najzimniejszy w historii - taki był Zimowy Klasyk czyli pojedynek na otwartym stadionie pomiędzy Minnesota Wild i St. Louis Blues.

Spotkania na otwartych stadionach to tradycja National Hockey League. Mecze te przyzwyczaiły nas już do tego, że mają swoją własną historię. Nie inaczej było w przypadku pojedynku Wild z Blues.

Pojedynek tych drużyn rozgrywany był na stadionie Target Field w Minneapolis (na tym stadionie swoje mecze rozgrywa drużyna baseballu Minnesota Twins). Już od pierwszej chwili wiadomo było, że będzie to mecz wyjątkowy, ponieważ w momencie pierwszego rzucenia krążka przez sędziego termometry wskazywały aż -17 stopni Celsjusza, a podczas samego spotkania temperatura spadła nawet do -25 stopni (to absolutny rekord jeśli chodzi o ujemną temperaturę podczas Winter Classic).

Siarczysty mróz nie spowodował jednak pustek na trybunach! Łącznie na "żywo" zmagania Wild i Blues śledziło niemal 40 tysięcy kibiców! 

W pierwszej tercji zawodnicy obu ekip zdobyli po bramce. Dla "Nutek" gola zdobył David Perron, zaś dla Wild Kirill Kaprizov. 

Druga odsłona tego widowiska przyniosła nam aż sześć goli. Pięć z nich padło dla graczy St. Louis Blues. Do bramki Minnesota Wild trafiał m.in. Jordan Kyrou, który dwukrotnie pokonał golkipera rywali. Jedynego gola dla gospodarzy w tej tercji zdobył Rem Pitlick.

W końcowej tercji hokeiści z Minnesoty próbowali jeszcze odrobić straty, jednak bylo ich stać jedynie na dwa gole - autorstwa Ryana Hartmana i Kevina Fiali.© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by