Orlice z nowym trenerem!
  Added 5 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Jacek Kopciński | Planet of Hockey
Ivan Bednar nie poprowadzi już reprezentacji Polski kobiet! Decyzją władz Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Słowaka zastąpi polski szkoleniowiec.

Ivan Bednar z reprezentacją Polski pracował przez ostatnie cztery lata. W tym czasie, pod wodzą słowackiego szkoleniowca, "Orlice" wywalczyły brąz MŚ 1B, zadebiutowały w lidze EWHL oraz zakwalifikowały się do ostatniej rundy kwalifikacji olimpijskich.

Jak jednak czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie 55-letni trener nie poprowadzi biało-czerwonych w najważniejszej imprezie tego sezonu - Mistrzostwach Świata, które w kwietniu odbędą się w naszym kraju. Podczas tego turnieju biało-czerwone walczyć mają o awans na bezpośrednie zaplecze elity.

Nowym trenerem reprezentacji Polski kobiet zostanie Polak - Zbigniew Wróbel. W przeszłości nowy szkoleniowiec biało-czerwonych pracował z drużynami juniorskimi JKH GKS-u Jastrzębie (m.in. w lidze MHL) oraz z kobiecą drużyną z Jastrzębia-Zdroju.

Do największych sukcesów Zbigniewa Wróbla należą brąz Młodzieżowej Hokej Ligi, srebro i trzy brązowe medale Centralnej Ligi Juniorów, a także dwa mistrzostwa Polski juniorów młodszych.

- Nowy szkoleniowiec ma doświadczenie w pracy z kobietami oraz osiągał sukcesy prowadząc drużyny juniorskie - zaznaczyła Marta Zawadzka, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w rozmowie dla oficjalnej strony PZHL.
© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by