Fiński napastnik dołączył do GieKSy!
  Added 5 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Nowy rok przyniósł kibicom katowickiej GieKSy prezent w postaci nowego zawodnika w szeregach klubu ze stolicy Górnego Śląska. Już wkrótce w barwach GKS-u Katowice oglądać będziemy 27-letniego Fina.
Nowym graczem GKS-u Katowice został Miro-Pekka Saarelainen. To wychowanek Kiekko-Vantaa. Mimo sporego doświadczenia 27-letni napastnik całą swoją hokejową karierę spędził w rodzimych ligach.

W rozgrywkach fińskiej Liigi zagrał w 126 meczach, zdobywając 14 bramek i notując 14 asyst. O wiele lepiej szło mu na zapleczu Liigi - w Mestis - gdzie w 158 spotkaniach zapisał na swoim koncie 157 punktów. Łącznie reprezentował barwy klubów z Mestis w trakcie pięciu sezonów, w których zdobył 75 bramek i zanotował 82 asysty.

Na swoim koncie Saarelainen ma także występy w Champions Hockey League - 13 spotkań w barwach HIFK Helsinki i Pelicans Lahti (i dwie bramki) - oraz 19 meczów w juniorskich (U16, U17 i U19) reprezentacjach Finlandii.

Największymi dotychczasowymi sukcesami 27-latka są srebro juniorskiej SM-liigi, mistrzostwo Mestis oraz szereg wyróżnień indywidualnych - tytuły Najlepszego Napastnika Mestis, Króla Strzelców Mestis, Zwycięstwo punktacji kanadyjskiej tej ligi czy tytuł Zawodnika Października.

W obecnym sezonie Saarelainen występował w barwach Kiekko-Vantaa. W swoim rodzimym klubie, w 27 meczach zdobył siedem bramek i asystował przy 18 kolejnych.

© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by