Hegemon bliski wyeliminowania
  Dodano 2 lat temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Rogle BK
Zespół Frolundy Goteborg, prawdziwego hegemona jeśli chodzi o rozgrywki Hokejowej Ligi Mistrzów bliski eliminacji! W pierwszym meczu półfinałowym popularni Indianie ulegli lokalnemu rywalowi.

Lepiej ten mecz rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy po 20 minutach prowadzili na lodowisku rywala 1:0. Wynik spotkania w 19. minucie otworzył Johan Sundstrom.

W drugiej tercji gospodarze zdołali jednak najpierw wyrównać, a później objąć prowadzenie. Bramki Teda Brithena i Samuela Johannessona sprawiły, iż w Angelholm prowadziło miejscowe Rogle 2:1.

Najwięcej - aż pięć - goli padło w tercji trzeciej. Pierwszego z nich oglądaliśmy już po niespełna 90 sekundach od wznowienia gry. Gdy w 46. minucie Leon Briistedt zdobył bramkę na 4:1 wydawało się, że losy tego meczu są już przesądzone. Faktycznie, było to trafienie, które koniec końców zapewniło gospodarzom zwycięstwo, jednak emocje dopiero się zaczynały!

"Indianie" rozpoczęli pogoń, która przyniosła im dwie bramki - autorstwa Nicklasa Lasu i Ryana Lascha. Przy stanie 4:3 emocje na dobre powróciły na lodowisko Catena Arena. Przyjezdni nie zdołali jednak pójść za ciosem, zdobyć trzeciej z rzędu bramki i wyrównać stanu rywalizacji. W 50. minucie Ted Brithen po raz drugi pokonał golkipera Frolundy, zamykając tym samym rywalom szansę na korzystny rezultat w tym spotkaniu.

Spotkanie rewanżowe zaplanowano na 11 stycznia na terenie "Indian".

Rogle Angelholm - Frolunda Goteborg 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

0:1 Johan Sundstrom - Joel Lundqvist - Patrik Carlsson (18:38, w przewadze)
1:1 Ted Brithen - Oskar Stal Lyrenas - Ludvig Larsson (30:32)
2:1 Samuel Johannesson - Mattias Sjogren - Samuel Jonsson (34:18)
3:1 Ted Brithen - Oskar Stal Lyrenas - Eric Gelinas (41:27)
4:1 Leon Bristedt (45:04)
4:2 Nicklas Lasu - Ryan Lasch - Mats Rosseli-Olsen (46:29)
4:3 Ryan Lasch - Johan Sundstrom (48:41)
5:3 Ted Brithen - Dennis Everberg - Leon Bristedt (49:47)