Podsumowanie dnia w MHL (08.01)
  Added 8 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Za nami kolejny - pierwszy w 2022 - dzień z rozgrywkami Młodzieżowej Hokej Ligi. W nim oglądaliśmy cztery mecze, w których padło przynajmniej 10 bramek, a jedno spotkanie zweryfikowane zostało jako walkower.
Jako walkower dla drużyny KH Polonii Bytom zweryfikowano pojedynek bytomian z HK Opole. Decyzja ta spowodowana była wycofaniem się ekipy z Opola z rozgrywek MHL.

Najbardziej jednostronne spotkania oglądaliśmy w Sosnowcu i w Łodzi. W pierwszym z wymienionych miast miejscowe Zagłębie rozbiło MKS Sokoły Toruń aż 11:4. Najwięcej, bo aż siedem bramek torunianom wbiła trzecia formacja Zagłębia. Po trzy gole zdobyli Dominik Kasprzyk i Oskar Rzekanowski. Ten drugi do trzech bramek dołożył cztery asysty. 

Zaledwie gol mniej padł w spotkaniu TME ŁKH Łódź - MOSM Tychy, wygranym przez ŁKH 10:4. Najlepiej w barwach łódzkiej drużyny spisywali się Andrei Popov (trzy gole, asysta) oraz Nikita Frolov (gol i cztery asysty). 

Dzięki tym wygranym sosnowiczanie awansowali na czwarte, a łodzianie utrzymali szóste miejsce w tabeli Młodzieżowej Hokej Ligi. 

Dziesięć goli obejrzeliśmy także w Katowicach i w Toruniu. Na Jantorze SMS PZHL Katowice rozbił GKS Stoczniowiec Gdańsk 9:1. Uczniowie "Szkółki" wbili gdańszczanom po dwie bramki w pierwszej i drugiej tercji, zaś w trzeciej dopełnili dzieła zniszczenia, wykorzystując swoją przewagę. W całym spotkaniu po dwie bramki dla SMS zdobyli Oliwier Tumidalski i Jakub Musioł. Jedynego gola dla "Stoczni" zdobył natomiast Wiktor Wenz.

Na Tor-Torze z kolei SMS Toruń skrzyżował kije z Naprzodem Janów. Torunianie prowadzili już z Naprzodem 3:1 i 4:2, jednak ostatecznie ulegli oni katowickiej drużynie 4:6. Dwa gole dla SMS-u zdobył Eryk Schafer, zaś w ekipie Naprzodu Janów trzy punkty (gol i dwie asysty) zapisał na swoim koncie Bayley Kubara. 

Bardzo pewne zwycięstwo odnieśli hokeiści MMKS-u Podhala Nowy Targ, którzy rozbili w wyjazdowym spotkaniu UKH Unię Oświęcim aż 7:0. "Czyste" konto w ekipie z Nowego Targu zanotował Szymon Klimowski. O efektowne zwycięstwo w ataku zadbali z kolei m.in. Wiktor Bochnak i Marat Saroka (2G, 1A)

Najbardziej wyrównany pojedynek tego dnia stoczono w Krakowie. Pojedynek MKS Cracovii z Niedźwiadkami Sanok wygrali przyjezdni, którzy pokonali "Pasy" 3:2. Decydującego gola dla Niedźwiadków zdobył Marlon Wróbel w 57. minucie spotkania. 

© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by