Podsumowanie dnia w NHL (10.01)
Jacek Kopciński fot. Scott Taetsch | Getty Images
Pięć punktów Grzelcyka, seria Lawiny i dwa zwycięstwa gospodarzy. Podsumowujemy dzień z rozgrywkami National Hockey League.
Jedynie trzy - tyle spotkań udało się rozegrać tego dnia w National Hockey League.

W pierwszym z nich padło aż 10 bramek. Chodzi tu o spotkanie Washington Capitals - Boston Bruins, w którym "Niedźwiedzie" pewnie pokonały "Stołecznych" aż 7:3. Po dwie bramki i asystę zanotowali tej nocy Brad Marchand i David Pastrnak. Aż pięć punktów (gol i cztery asysty) zapisał w tym meczu na swoim koncie Matt Grzelcyk. Po stronie ekipy z Waszyngtonu najlepiej spisywał się z kolei Conor Sheary, który zdobył dwie bramki.

Swoją serię do 12 domowych zwycięstw z rzędu przedłużyli hokeiści Colorado Avalanche, którzy tej nocy pokonali Seattle Kraken 4:3. Decydującego gola w 15. minucie trzeciej tercji zdobył dla "Lawiny" Nazem Kadri. Wcześniej dwa gole dla drużyny z Colorado zdobył Nicolas Aube-Kubel.

W ostatnim meczu tego dnia ekipa New York Rangers uległa "Królom" z Los Anegels 1:4. Przy dwóch z czterech bramek dla Kings swój udział zanotował Trevor Moore, który asystował przy pierwszej i drugiej bramce dla "Królów".

Pozostałe zaplanowane na 10 stycznia mecze zostały odwołane. Mowa tu o trzech meczach: