Finały KHL: Dinamo jeszcze nie teraz, Traktor zmniejsza straty! (VIDEO)
  Dodano 12 lat temu   Skomentuj
W rozgrywanym dzisiaj 4 meczu finałowym KHL doszło do małej niespodzianki. Gospodarze z Moskwy mieli dzisiaj przypieczętować tytuł mistrzowski, jednak na przeszkodzie stanęła im ekipa Traktoru Czelabińsk, która nadal na ochotę na zdobycie Pucharu Gagarina.

Gości na prowadzenie po pięknej indywidualnej akcji w 4. minucie wyprowadził Chistov, który urwał się dwóm obrońcom i umieścił krążek pod parkanem bramkaża Dinamo. Zawodnicy z Czelabińska poszli za ciosem i podanie zza bramki na gola zamienił Glinkin, a przewagę silnym strzałem bezpośrednio po buliku powiększył Antipov.

W drugiej tercji odpowiedzili gospodarze trafieniem w okienko Kvapila.  Następnie strzał obrońcy dobił Petruzalek i było już tylko 3:2. Na koniec tercji atomowym strzałem popisał się Soin i wyrównał stan rywalizacji w tym meczu. Decydujący cios zadali jednak goście za sprawą gola Kostisyna, który bramkarza gospodarzy pokonał precyzyjnym uderzeniem sprzed nóg obrońcy.

Kolejne starcie już w środę w Czelabińsku.

Dinamo Moskwa - Traktor Czelabińsk 3:3 (0:3, 3:0, 0:1)

0:1 S. Chistov - J. Bulis (3:37)
0:2 A. Glinkin - N. Nestrov (6:44)
0:3 V. Antipov - E. Dugin (8:49)
1:3 M. Kvapil - K. Gorovikov - D. Granak (27:36)
2:3 J. Petruzalek - M. Kvapil - I. Gorokhov (28:27)
3:3 S. Soin - D. Granak (24:51)
3:4 A. Kostisyn - M. Yakutsenya - D. Quint