Bytomianie nie mieli litości! Polonia wygrywa sezon zasadniczy!
Bardzo pewnym zwycięstwem KH Polonii Bytom zakończył się niedzielny pojedynek drużyny lidera tabeli Młodzieżowej Hokej Ligi z zespołem Naprzodu Janów. Hat-trickiem w wygranym 12:1 spotkaniu popisał się Michał Rybak!
Już od początkowych minut pojedynku hokeiści KH Polonii Bytom przeważali nad zawodnikami Naprzodu Janów. Na pierwszą bramkę musieliśmy jednak czekać aż do 10. minuty spotkania. Wówczas, grając w liczebnym... osłabieniu, bytomianie zadali pierwszy cios - wyprowadzony przez Valeriija Polinina. Jeszcze w pierwszej tercji do bramki Alberta Rogersa trafiali kolejno Michał Domogała, Artur Senkevich i Ilya Smirnov, ustalając wynik meczu po 20 minutach na 4:0.

W drugiej tercji podopieczni Mariusza Puzio nie zwalniali tempa, kontynuując swoją świetną grę. Po gospodarzach było natomiast widać, iż ich przerwa (spowodowana kwarantanną po wykryciu w janowskiej drużynie przypadków koronawirusa) sporo ich kosztowała. Zawodnicy z Katowic-Janowa byli wolniejsi i częściej lądowali na ławce kar. W drugiej tercji bytomianie aż pięciokrotnie znajdowali drogę do bramki najpierw Rogersa.

Po zmianie bramkarza (w 33. minucie) w janowskiej bramce przyjezdni długo mieli problemy z pokonaniem Pawła Kupki. Sztuka ta udała im się dopiero w trzeciej odsłonie spotkania, gdy swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Michał Rybak.

Zaledwie trzy minuty później hokeiści Naprzodu zdołali przełamać bytomską obronę, zdobywając pierwszego gola. Danila Babetsa pokonał Wiktor Stacherski. Gol dla gospodarzy nie poprawił jednak sytuacji Naprzodu w tym meczu. Na domiar złego hokeiści Polonii nie zamierzają kończyć swojego pokazu strzeleckiego na 10 bramkach. Niespełna dwie minuty po bramce Stacherskiego na listę strzelców wpisał się Michał Proczek, popisując się mocnym strzałem spod linii niebieskiej, a po kolejnych 9 minutach hat-tricka ustrzelił Michał Rybak, ustalając wynik spotkania na 12:1.

Dzięki tej wygranej bytomianie przedłużyli swoją serię zwycięstw w Młodzieżowej Hokej Lidze do 21 i umacniając się na pozycji lidera MHL. Co więcej ta wygrana przypieczętowała triumf niebiesko-czerwonych w sezonie zasadniczym Młodzieżowej Hokej Ligi. Obecnie bytomianie mają 14 punktów przewagi nad Naprzodem Janów, który, do końca sezonu zasadniczego MHL, ma jeszcze do rozegrania cztery mecze.

KS Katowice Naprzód Janów - KH Polonia Bytom 1:12 (0:4, 0:5, 1:3)
0:1 Valerii Polinin - Błażej Salamon (09:17, w osłabieniu)
0:2 Michał Domogała - Błażej Salamon (15:24, w przewadze)
0:3 Artur Senkevich - Artyom Senkevich (16:28)
0:4 Ilya Smirnov - Artyom Senkevich (18:19)
0:5 Błażej Salamon - Michał Domogała - Valerii Polinin (21:58, w przewadze)
0:6 Sebastian Wicher - Łukasz Dybaś - Aleksander Bodora (26:19)
0:7 Michał Rybak - Valerii Polonin - Błażej Salamon (27:26)
0:8 Artyom Senkevich - Artur Senkevich - Piotr Bajon (30:06, w przewadze)
0:9 Łukasz Dybaś - Valerii Polinin (32:28, w przewadze)
0:10 Michał Rybak - Valerii Polinin - Błażej Salamon (41:22)
1:10 Wiktor Stacherski - Maxim Ustynov - Szymon Huchel (44:49)
1:11 Michał Proczek - Artur Senkevich (46:38)
1:12 Michał Rybak (56:20)

Sędziowali: Rafał Noworyta (główni) - Łukasz Barutowicz i Maciej Waluszek (liniowi)
Minuty karne: 16 (w tym 2 min. tech.) - 6
Strzały: 22 - 51
Widzów: 299

KS Katowice Naprzód Janów: Rogers (od 32:28 Kupka) - Kubara (4), Schmidt; Adamus (2), Thamert, Ksiondz - Huchel, Kowlik; Ustynov (2), Kubiszewski, Stacherski - Chodor, Włodara; Ciepielewski (2), Moś, Musioł (2) - Król, Langner, Kvas (2).
Trener: Tomasz Marznica

KH Polonia Bytom: Babets - Domogała, Stępień; Salamon, Polinin, Rybak - Proczek (2), Rudskoi; Artyom Senkevich (2), Artur Senkevich, Smirnov - Dworaźny, Bodora; Dybaś, Bajon (2), Wicher - Kleymenov, Faska, Wcisło.
Trener: Mariusz Puzio