EWHL: Kolejne wygrane Orlic!
Dwa kolejne zwycięstwa do swojego konta dopisały w miniony weekend hokeistki reprezentacji Polski występujące w rozgrywkach ligi EWHL. Podopieczne Zbigniewa Wróbla pokonały austriacki KSV Neuberg Highlanders 3:1 i 4:1.
W sobotę Polki świetnie weszły w pierwszy pojedynek z Austriaczkami. Mimo iż to rywalki oddawały więcej strzałów na naszą bramkę, to jednak wynik spotkania otworzyły podopieczne Zbigniewa Wróbla. W 16. minucie Tatiana Onyshchenko znalazła drogę do bramki Highlanders, zdobywając pierwszego gola. Dwie minuty później Austriaczki zdołały jednak doprowadzić do wyrównania - Olivia Atkinson wykorzystała grę w podwójnej przewadze i wyrównała stan rywalizacji.

Na kolejne bramki przyszło nam czekać niemal pół godziny czasu gry. W trzeciej tercji na prowadzenie "Orlice" ponownie wyprowadziła Ida Talanda, która znalazła się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie - Talanda dobiła krążek po tym jak w stronę austriackiej bramki skierowała go najpierw Wiktoria Dziwok, a później Magdalena Łąpieś.

Gdy w 59. minucie Patrycja Sfora zdobyła trzeciego gola dla Polek było pewne, że podopieczne Zbigniewa Wróbla dopiszą po tym meczu do swojego konta komplet punktów.

Silesian Metropolis Katowice - KSV Neuberg Highlanders 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
1:0 Tatiana Onyshchenko - Maja Brzezińska - Joanna Strzelecka (15:52)
1:1 Olivia Atkinson - Hilde Carolien Huisman - Bieke van Nes (17:56, w podwójnej przewadze)
2:1 Ida Talanda - Magdalena Łąpieś - Wiktoria Dziwok (44:08)
3:1 Patrycja Sfora - Ewelina Czarnecka - Karolina Późniewska (58:39, w przewadze)

Sędziowali: Michał Baca (główny) - Monika Szpyt-Jucha i Natalia Suchanek (liniowe)
Minuty karne: 8 - 10
Strzały: 23 - 32
Widzów: 50

Silesian Metropolis Katowice: Sass - Sfora, Chrapek; Łąpieś, Czarnecka, Późniewska - Wójcik, Gogoc; Dziwok, Talanda, Wcisło - Korkuz, Strzelecka; Brzezińska, Onyshchenko, Łapińska.
Trener: Zbigniew Wróbel

KSV Neuberg Highlanders: Schellnegger (do 58:50) - Huisman, Marchl; Unger, Van Nes, Atkinson - Even, Vigilanti; Hochegger, Rainer, Friess - Krainz, Lazar, Ostadal.
Trener: Phillipp Holper

------------------------------
Podobnie jak w sobotę, również w niedzielnym meczu "Orlice" otworzyły wynik pojedynku z Austriaczkami w okolicy połowy pierwszej tercji. Tym razem jako pierwsza na listę strzelców wpisała się Patrycja Sfora, która najpierw przejęła krążek pod bandą w tercji obronnej rywalek, wjechała przed bramkę Neuberg Highlanders i umieściła krążek w bramce.

Podobnie jak dzień wcześniej wyrównanie przyszło bardzo szybko i podobnie jak dzień wcześniej gola na 1:1 zdobyła Olivia Atkinson, która w sytuacji "sam na sam" najpierw posłała krążek wprost w Martynę Sass, a następnie sama dobiła swój strzał, zdobywając wyrównujące trafienie.

Niedzielny i sobotni mecz pomiędzy tymi drużynami, to niemal bliźniacze kopie - z tą jednak różnicą, że w niedzielę na kolejne dwie bramki biało-czerwonych musieliśmy czekać do drugiej, a nie trzeciej tercji. W drugiej odsłonie na listę strzelców wpisały się Karolina Późniewska i Magdalena Łąpieś.

Wynik spotkania, na nieco ponad dwie minuty przed końcem meczu, strzałem do pustej bramki Neuberg Highlanders, ustaliła Wiktoria Dziwok.

KSV Neuberg Highlanders - Silesian Metropolis Katowice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
0:1 Patrycja Sfora - Wiktoria Dziwok (09:20)
1:1 Olivia Atkinson - Bieke Van Nes (12:42)
1:2 Karolina Późniewska - Klaudia Chrapek (29:53)
1:3 Magdalena Łąpieś - Patrycja Sfora - Karolina Późniewska (36:15)
1:4 Wiktoria Dziwok - Magdalena Łąpieś (57:48)

Sędziowali: Dariusz Pobożniak (główny) - Natalia Suchanek i Monika Szpyt-Jucha (liniowe)
Minuty karne: 10 - 6
Strzały: 43 - 37
Widzów: 50

KSV Neuberg Highlanders: Schellnegger - Huisman, Marchl; Unger, Van Nes, Atkinson - Vigilanti, Even; Friess, Rainer, Hochegger - Ostradal, Lazar, Kainz.
Trener: Philipp Holper

Silesian Metropolis Katowice: Sass, Chrapek; Onyshchenko, Czarnecka, Późniewska - Wójcik, Gogoc; Łąpieś, Talanda, Dziwok - Korkuz, Wcisło; Strzelecka, Wieczorek, Brzezińska - Łapińska.