Piąte zwycięstwo z rzędu!
  Dodano 2 lat temu   Skomentuj
Luiza Kowalewska fot. Róża Koźlikowska | Planet of Hockey
W niedzielnym pojedynku pomiędzy KH Energą Toruń a GKS-em Katowice lepsi okazali się gospodarze. Stalowe Pierniki pokonały gości 2:0 po bramkach Zająca i Vasjonkina i odnieśli 5 zwycięstwo z rzędu!

Już w pierwszej minucie spotkania to gospodarze stanęli przed szansą na otworzenie wyniku. Swojej szansy próbował szukać Michał Kalinowski, jednak czujny w bramce był John Murray. Przez prawie całą pierwszą tercję akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą, jednak sytuacji strzeleckich nie było zbyt wiele. W 9. minucie Molder bez większych problemów obronił strzał Valltoli z niebieskiej. W 18. minucie za ostrość w grze ukarany został Monto, jednak Torunianie nie wykorzystali gry w przewadze.

W 22. minucie na ławkę kar trafił Hudson i Stalowe Pierniki ponownie grali z przewagą jednego zawodnika. Swojej szansy nie wykorzystał jednak Rozkhov i na tablicy wciąż widniało 0:0. W 28. minucie Fraszko podawał do znajdującego się przed bramką Wronki, ten jednak strzelił prosto w toruńskiego bramkarza. W 34. minucie kontuzji, prawdopodobnie skręcenia kostki, nabawił się Conrad Molder i w bramce musiał zastąpić go Mateusz Studziński. Dwie minuty później w sytuacji jeden na jeden znalazł się Wronka, ale to golkipier gospodarzy okazał się lepszy.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 45. minucie. Henri Limma podał krążek do Zająca, a ten pokonał Johna Murraya. Katowiczanie próbowali od razu odpowiedzieć, ale czujny w bramce był Studziński. 50. minuta i na 2:0 wynik podwyższył Vadim Vasjonkin! Zwodnicy GieKSy ruszyli odrabiać straty, ale nie było to łatwe zadanie. W 58. minucie o czas poprosił trener gospodarzy, zdecydował się on również na zdjęcie bramkarza. Mimo przewagi jednego zawodnika, goście nie byli w stanie odrobić strat i to Torunianie dopisali do swojego dorobku kolejne 3 punkty.

KH Energa Toruń 2:0 GKS Katowice (0:0, 0:0, 2:0)

1:0 Michał Zając - Henri Limma (45:01)

2:0 Vadim Vasjonkin - Robert Korchokha (49:22)

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski i Mateusz Krzywda (główni) - Wiktor Zień i Mateusz Bucki (liniowi)
Minuty karne: 2-6
Strzały: 28-35

Frekewncja: 1050

KH Energa ToruńMolder (od 33:14 Studziński) - Kurashov, Shkrabov; Vasjonkin, Korchokha, Huhdanpaa - Shkodenko, Jaworski; Kogut, K. Kalinowski, M. Kalinowski - Kozlov, Rodionov; Zając, Rozkhov, Limma - Schafer, Kurnicki; Wenker, Mazurkiewicz, Olszewski.
Trener: Jussi Tupamaki

GKS Katowice: Murray - Rompkowski, Valtola; Fraszko (2), Pasiut, Wronka - Kruczek, Wajda; Eriksson, Michalski, Krężołek - Hudson (2), Wanacki; Lehtonen, Monto (2), Saarelainen - Musiał, Yakimenko; Bepierszcz, Smal, Wielkiewicz.
Trener: Ireneusz Jarosz