JKH Jastrzębie ze zwycięstwem na zakończenie fazy zasadniczej
Luiza Kowalewska fot. Róża Koźlikowska | Planet of Hockey
JKH GKS Jastrzębie w ostatnim meczu fazy zasadniczej odnieśli zwycięstwo na toruńskim lodowisku. KH Energa Toruń uległa gościom 2:3. Pojedynki tej pary zobaczymy ponownie w ćwierćfinale Polskiej Hokej Ligi.

Gościom wystarczyły 3 minuty, aby otworzyć wynik spotkania. Krążek w bramce Mateusza Studzińskiego umieścił Kamil Górny. Nie sprawiło to jednak, że Torunianie zostali już całkowicie zamknięci w obronie. Akcje ofensywne obserwować mogliśmy po obu stronach tafli. W 17. minucie podanie od Koguta i Rodionova wykorzystał Dmitri Kozlov i doprowadził do remisu na Tor-Torze.

Drugą tercję gospodarze rozpoczęli grając w przewadze, której jednak nie zdołali wykorzystać. Jastrzębianie za wszelką cenę próbowali ponownie wyjść na prowadzenie, jednak pewnie w bramce spisywał się Studziński. W 26. minucie ukarany został Henri Limma, jednak goście nie wykorzystali gry w przewadze jednego zawodnika. 33. minuta przyniosła za to bramkę dla KH Energi Toruń. Shabanov do Korchokhy i wynik na tablicy zmienił się na 2:1. Do końca tej części spotkania goście próbowali odrobić stratę, jednak bezskutecznie.

JKH GKS Jastrzębie potrzebowało zaledwie dwóch minut trzeciej tercji, aby pokonać Mateusza Studzińskiego po raz drugi i doprowadzić do wyrównania. W 45. minucie na ławkę kar trafił Vadim Vasjonkin, a minutę później Robert Arrak do niego dołączył. Jastrzębianie nie zdołali wykorzystać jednak gry w przewadze dwóch zawodników. W 51. minucie lukę znalazł Razgals i wyprowadził zespół gości na prowadzenie. Do ostatnich sekund pod obydwoma bramkami było dużo akcji ofensywnych, jednak żadna z nich nie zakończyła się bramką i to Mistrzowie Polski zwyciężyli w ostatnim meczu fazy zasadniczej.

KH Energa Toruń 2:3 JKH GKS Jastrzębie(1:1, 1:0, 0:2)

0:1 Kamil Górny - Mateusz Bryk (2:58)

1:1 Dmitri Kozlov - Aleksandr Rodionov - Patryk Kogurt (16:53)

2:1 Robert Korchokha - Mikhail Shabanov - Michał Kalinowski (32:57)

2:2 Radosław Nalewajka - Marcin Horzelski (41:33)

2:3 Frenks Razgals - Kamil Górny - Yevgeni Kamenev (50:25)

Sędziowali: Patryk Kasprzyk i Paweł Kosidło (główni) - Maciej Byczkowski i Wiktor Zień (liniowi)
Minuty karne: 10-4
Strzały: 26-37