Robert Arrak: Kraków to świetne miejsce, aby udowodnić na co mnie stać!
  Added 3 weeks ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
O pojedynku z Serbią, zakończeniu Mistrzostw Świata dywizji IB oraz kontynuowaniu kariery w Polsce rozmawialiśmy z zawodnikiem reprezentacji Estonii Robertem Arrakiem.

Jacek Kopciński: Spodziewaliście się tak ciężkiego meczu z Serbami?
Robert Arrak: -
Na pewno spodziewaliśmy się, że Serbowie ruszą na nas agresywnym atakiem. Był to ich ostatni mecz na tym turnieju, więc musieli walczyć o pozostanie w tej dywizji i nie musieli oszczędzać swoich sił. 


JK: Czego brakowało w poprzednich meczach, że dopiero w spotkaniu z Serbią zanotowaliście zwycięstwo?

RA: - Myślę, że decydowały pojedyncze błędy w grze obronnej. W obu meczach mieliśmy kilka dobrych okazji, ale ich nie wykorzystaliśmy. 


JK: Na zakończenie MŚ zagracie o brąz. Ten medal byłby dla was sukcesem?

RA: - Na pewno zdobycie jakiegokolwiek medalu byłoby dla nas sukcesem. Mamy bardzo młody zespół, który w połowie składa się z debiutantów na turnieju mistrzowskim. Kilku podstawowych graczy nie mogło przyjechać do Tychów z uwagi na kontuzję, więc byłoby świetnie, gdyby udało się wywalczyć brąz.


JK: Dla was mecz z Ukrainą będzie chyba również szczególny?

RA: - Oczywiście, będziemy walczyć o medal, który dla obu reprezentacji będzie wyjątkowym osiągnięciem. Nasz mecz będzie na pewno bardzo ciekawy i wyrównany pełen walki o każdy krążek.


JK: Oglądaliście już jak gra Ukraina?

RA: - Mieliśmy okazję, aby obejrzeć fragmenty ich meczów, ale pewnie dopiero przed niedzielnym spotkaniem przeanalizujemy sobie dokładnie ich grę. 


JK:  Polubiłeś chyba polską ligę, skoro zostajesz w niej na kolejny sezon?

RA: - Myślę, że to naprawdę bardzo dobra liga z wieloma świetnymi zawodnikami. Gra w nowym klubie będzie dla mnie bardzo dobrą okazją.


JK: Gra w Cracovii to kolejny krok w twojej karierze?

RA: - Myślę, że tak. Cracovia będzie grać w Hokejowej Lidze Mistrzów, więc będzie to świetna okazja, aby pokazać się i swoje umiejętności. Chcę udowodnić na co mnie stać i to świetne miejsce do tego.


© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by