John Murray zawodnikiem kwietnia!
  Added 4 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Zawodnik GKS-u Katowice John Murray został wybrany przez nas zawodnikiem kwietnia w Polsce. Golkiper GieKSy w ośmiu spotkaniach bronił ze średnią skutecznością na poziomie 96%.

Urodzony w Stanach Zjednoczonych Murray był kluczową postacią GKS-u Katowice w czterech kwietniowych meczach finałowych Polskiej Hokej Ligi. W rywalizacji o złoty medal mistrzostw Polski John Murray obronił 100 spośród 106 strzałów na swoją bramkę, co dało mu skuteczność na poziomie 94,34%, walnie przyczyniając się do końcowego triumfu katowickiego klubu.


Na zakończenie kwietnia (i początek maja) golkiper GieKSy wziął udział w Mistrzostwach Świata dywizji IB. W Tychach popularny “Jasiek Murarz” prawdziwie zamurował bramkę reprezentacji Polski, broniąc w czterech meczach ze skutecznością na poziomie 97,8% (obronił 88 na 90 strzałów) oraz zostając najlepszym bramkarzem tych mistrzostw.


Licząc zarówno mecze finałowe Polskiej Hokej Ligi oraz Mistrzostw Świata dywizji IB Murray zanotował w kwietniowo-majowych spotkaniach trzy “czyste” konta w ośmiu spotkaniach.