Jeden gol to za mało...
Hokeiści Podhala Nowy Targ od przegranej rozpoczęli sezon 2022/23. Nowotarżanie spotkanie z Unią Oświęcim rozpoczęli od prowadzenia, jednak później do siatki rywali trafiali już tylko biało-niebiescy.
Spotkanie w Oświęcimiu dla "Szarotek" rozpoczęło się najlepiej, jak tylko mogło. W 7. minucie Bartłomiej Neupauer niesygnalizowanym strzałem spod bandy pokonał bramkarza gospodarzy. Co ciekawe, w całej pierwszej tercji nowotarżanie na bramkę "Unitów" oddali zaledwie cztery celne strzały. Było to zdecydowanie za mało, aby utrzymać korzystny wynik do końca pierwszej tercji.

Już po czterech minutach "Unici" doprowadzili do wyrównania, a po kolejnych dwóch wyszli na prowadzenie. Dla biało-niebieskich trafiali kolejno Pavel Padakin i Krystian Dziubiński. Pierwszy z nich wyjechał zza nowotarskiej bramki i strzałem po “krótkim” rogu pokonał Kevina Lindskouga; kapitan Unii natomiast w dość zbliżonych okolicznościach wpisał się na listę strzelców, oddając strzał z niemal “zerowego” kąta.

Po zmianie stron oświęcimianie, prowadzeni w tym meczu przez Krzysztofa Majkowskiego, kontynuowali ostrzał nowotarskiej bramki. Kolejne bramki były zatem kwestia czasu. Nowotarski golkiper - Kevin Lindskoug po raz trzeci skapitulował w 35. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Michael Cichy. Cztery minuty później tą samą sztuka popisał się Jan Sołtys, podwyższając prowadzenie gospodarzy na 4:1.

Nie był to jednak koniec zdobyczy bramkowych oświęcimian. Wynik spotkania na 5:1 ustalił Andrey Denyskin w  53. minucie spotkania.

Re-Plast Unia Oświęcim - Tauron Podhale Nowy Targ 5:1 (2:1; 2:0; 1:0)

0:1 Bartłomiej Neupauer (07:28)
1:1 Pavel Padakin - Michael Cichy (11:11)
2:1 Krystian Dziubiński (13:38)
3:1 Michael Cichy - Alex Szczechura - Aleksandrs Jerofejevs (34:02)
4:1 Jan Sołtys - Adrian Prusak (38:52)
5:1 Andrey Denyskin - Teddy Da Costa - Krystian Dziubiński (52:10, w przewadze)

Sędziowali: Patryk Pyrskała i Paweł Breske (główni) - Wojciech Czech i Michał Żak (liniowi)
Strzały: 42 - 15
Minuty karne: 4 (w tym 2 min. tech.) - 14
Widzów: 700

Re-Plast Unia Oświęcim: Lundin - Pangelov-Yuldashev, Jerofejevs; Szczechura, Cichy, Padakin - Jakobsons, Dyukov; Laakso, Dziubiński (2) - Bezuska, Noworyta P.; Da Costa, Krzemień, Kowalówka - Noworyta M., Paszek; Prusak, Sołtys, Denyskin.
Trener: Krzysztof Majkowski

Tauron Podhale Nowy Targ: Lindskoug - Mrugała, Tomasik; Hvila, Vorona, Przygodzki (2) - Aleksandrov (2), Zorko (2); Kapica, Neupauer (2), Fric - Wsół (P), Moksunen; Paulaharju (2), Huhdanpaa (2), Maunula - Worwa, Szlembarski; Wsół B. (2), Słowakiewicz, Kamiński.
Trener: Juraj Faith