Gwiazdy 5. kolejki PHL
  Added 2 weeks ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Dziennikarze Planet of Hockey dokonali wyboru najlepszych zawodników 5. kolejki Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2021/22. W naszym zestawieniu znaleźli się zawodnicy KH Energi Toruń, Re-Plast Unii Oświęcim, GKS-u Katowice oraz Marmy Ciarko STS-u Sanok.

Bramkarz - Linus Lundin (Re-Plast Unia Oświęcim)*

Golkiper Unii Oświęcim rozegrał kolejny raz świetne spotkanie w barwach oświęcimskiego klubu. Tym razem Szwed obronił 31 spośród 33 strzałów na swoją bramkę, notując skuteczność na poziomie 93,9%. To z kolei przyczyniło się do zwycięstwa “Unitów” nad GKS-em Tychy 4:2.

* wybrany zawodnikiem kolejki według członków grupy "Fani hokeja w Polsce" na Facebooku

Obrońca - Adrian Jaworski (KH Energa Toruń)

Defensor “Stalowych Pierników” doskonale wywiązywał się ze swoich zadań w linii obronnej KH Energi Toruń. Oprócz dobrej gry w defensywie bardzo dobrze radził sobie także po drugiej stronie tafli, pomagając kolegom z ataku. Zdobył jedną z bramek dla toruńskiej drużyny i asystował przy kolejnym trafieniu w tym meczu. 

Obrońca - Vladislav Lysenko (Ciarko STS Sanok)

Zaledwie trzy bramki padły w spotkaniu Marmy Ciarko STS-u Sanok z Zagłębiem Sosnowiec. Dwie z nich zdobyli sanoczanie, którzy triumfowali w tym meczu 2:1. Przy obu trafieniach swój udział zanotował Vladislav Lysenko, który najpierw zanotował asystę przy golu Sebastiana Harili, a następnie sam wpisał się na listę strzelców. 

Napastnik - Eemeli Jeskanen (KH Energa Toruń)

Po Adrianie Jaworskim i Ervinsie Mustukovsu był jednym z architektów wysokiej wygranej “Stalowych Pierników” nad Podhalem Nowy Targ. Torunianie pokonali nowotarżan 7:0, a trzy punkty w tym meczu na swoim koncie zgromadził właśnie Eemeli Jeskanen, który raz sam pokonał bramkarza rywali, a dwukrotnie podawał przy bramkach kolegów z drużyny. 

Napastnik - Erik Ahopelto (Re-Plast Unia Oświęcim)

Kolejny bohater biało-niebieskich ze spotkania w Tychach. Wychowanek Ilves Tampere otworzył wynik pojedynku z GKS-em, a później asystował jeszcze przy bramce Krystiana Dziubińskiego.

Napastnik - Bartosz Fraszko (GKS Katowice)

Kolejne cenne zwycięstwo odnieśli zawodnicy GKS-u Katowice. Tym razem urzędujący mistrzowie Polski pokonali w wyjazdowym spotkaniu Comarch Cracovię 3:1. Gol i dwie asysty w tym meczu zapisał na swoim koncie Bartosz Fraszko, który brał udział przy każdej bramce dla GieKSy. 

Gwiazdy 5. kolejki PHL - zestawienie:© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by