Kapitan poprowadził do zwycięstwa!
Swój pierwszy mecz w sezonie 2022/23 wygrali hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Podopieczni Roberta Kalabera ograli 3:0 GKS Tychy, dla którego porażka na Jastorze była czwartą z rzędu.

Spotkanie JKH GKS-u Jastrzębie  z GKS-em Tychy awizowane było jako rywalizacja dwóch ekip, które, mimo sporych ambicji, dość słabo rozpoczęły sezon 22/23. Jastrzębianie przegrali każdy ze swoich czterech pierwszych meczów, z kolei hokeiści GKS-u na pięć spotkań wygrali zaledwie dwa.

W pierwszej tercji piątkowego pojedynku nie oglądaliśmy za wielu okazji bramkowych, przez co aż do 47. minuty na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W drugiej tercji bowiem także nie było nam dane zobaczyć goli, choć zdecydowanie bliżej zdobycia bramki było gospodarze, którzy kilka razy "zatrudniali" Tomasa Fucika.

Kapitan dał znak!

Co nie udało się zawodnikom prowadzonym przez Roberta Kalabera w drugiej tercji, udało się w trzeciej odsłonie spotkania z tyszanami. W 47. minucie kapitan JKH Maciej Urbanowicz wyprowadził zespół z Jastrzębia-Zdroju na prowadzenie.

Po tym trafieniu swoje okazje do wyrównania mieli przyjezdni, którzy trzykrotnie stawali przed okazją do wyrównania, podczas gier w licznych przewagach. Za każdym razem jednak tyszanom nie udawało się pokonać Bence Balizsa. Skuteczni byli natomiast jastrzębianie, którzy wykorzystali złe podanie jednego z "trójkolorowych" i wyprowadzili kontratak. Solowy rajd Raivo Freidenfeldsa zakończył się strzałem pod poprzeczkę Tomasa Fucika i drugim golem dla JKH.

Kolejne minuty upływały w bardzo podobnym stylu - tyszanie długimi fragmentami utrzymywali się przy krążku, zamykali wręcz jastrzębian w tercji obronnej, jednak... to gospodarze zdobywali bramki. W 59. minucie wynik na 3:0 ustalił Patryk Pelaczyk, kończąc serię porażek w wykonaniu JKH GKS-u Jastrzębie.

[PHL] GKS Tychy - JKH GKS Jastrzębie

JKH GKS Jastrzębie - GKS Tychy 3:0 (0:0; 0:0; 3:0)

1:0 Maciej Urbanowicz - Josef Mikyska - Josef Svec (46:29)
2:0 Raivo Freidenfelds (53:54)
3:0 Patryk Pelaczyk - Josef Mikyska - Łukasz Nalewajka (58:20)

Sędziowali: Michał Baca i Paweł Kosidło (główni) - Artur Hyliński i Sebastian Iwaniak (liniowi)
Strzały: 43 - 24
Minuty karne: 8 - 8
Widzów: 501

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Kostek, Jansons; Korkiakoski, Mikyska, Svec - Sevcenko, Kamenev; Urbanowicz (4), Freidenfelds (2), Kaleinikovas - Górny, Bryk; Pelaczyk, Paś, Jarosz - Horzelski, Blanik; Nalewajka Ł., Nalewajka R., Sinegubovs.
Trener: Robert Kalaber

GKS Tychy: Fucik - Bizacki, Kaskinen (2); Marzec, Starzyński, Gościński - Ciura, Pociecha; Sedivy, Galant (2), Mroczkowski - Younan, Bagin; Szturc (2), Boivin, Dupuy - Ubowski, Jaśkiewicz; Bukowski, Komorski, Jeziorski (2).
Trener: Andrei Sidorenko