MHL: Zmiana lidera i pierwsza wygrana JKH
  Added 2 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Podwójne rzuty karne, cztery dublety i pierwsze zwycięstwo jastrzębian. Podsumowujemy miniony weekend z rozgrywkami Młodzieżowej Hokej Ligi.
Aż cztery drużyny w miniony weekend odniosły po dwa zwycięstwa. Komplet punktów dopisali do swojego konta hokeiści UKS Zagłębia Sosnowiec (wygrana 6:5 z SMS-em Toruń i 4:3 z TME ŁKH Łódź), SMS-u Katowice (2:1 z ŁKH Łódź i 4:3 z SMS-em Toruń) czy Naprzodu Janów (3:1 z JKH GKS-em Jastrzębie II oraz 4:3 z BS Polonią Bytom). 

Ostatnim z zespołów, który dwa razy schodził z tafli ze zwycięstwem była ekipa Sokołów Toruń. Hokeiści z województwa kujawsko-pomorskiego wywalczyli jednak “zaledwie” cztery punkty, ponieważ dwukrotnie torunianie o swoje zwycięstwo musieli walczyć w serii rzutów karnych. W sobotę Sokoły pokonały Unię Oświęcim 4:3 (w najazdach torunianie wygrali 3:1) z kolei w niedzielę drużyna prowadzona przez Pawła Głaza okazała się lepsza od MKS Cracovii. Co warte podkreślenia w tym meczu obejrzeliśmy aż 13 serii rzutów karnych, a torunianie wygrali “zaledwie” 2:1.

Swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2022/23 odnieśli zawodnicy drugiej drużyny JKH GKS-u Jastrzębie, którzy pokonali MOSM Tychy 4:2. Aż trzy gole w tym meczu zdobył Dawid Zawiła. 

Najwięcej bramek w ten weekend padło z kolei w spotkaniu SMS-u Toruń z UKS Zagłębiem Sosnowiec (11) czy MOSM-u Tychy z BS Polonią Bytom (10).

Po ośmiu kolejkach Młodzieżowej Hokej Ligi w ligowej tabeli doszło do kilku zmian. Najważniejszą z nich jest zmiana na pozycji lidera - Polonię Bytom zamienili hokeiści SMS-u Katowice, którzy w 8 meczach zgromadzili na swoim koncie 20 punktów. “Oczko” mniej mają gracze Sokołów Toruń (którzy “obronili” drugie miejsce), zaś dwa punkty mniej mają dotychczasowi liderzy - hokeiści Polonii Bytom. 

Co warte podkreślenia pierwszy i szósty zespół w tabeli MHL dzieli zaledwie pięć punktów. 

Najgorszą drużyną po ośmiu kolejkach jest natomiast ekipa TME ŁKH Łódź. Łodzianie rozegrali jednak zaledwie sześć meczów, w których zdobyli punkt. Dla porównania przedostatni zespół - rezerwy JKH GKS-u Jastrzębie mają trzy punkty i dwa rozegrane mecze więcej. 

Do zmian nie doszło z kolei na pozycji lidera klasyfikacji kanadyjskiej. Wciąż najskuteczniejszym zawodnikiem Młodzieżowej Hokej Ligi jest gracz MOSM-u Tychy Szymon Kucharski, który w ośmiu meczach zdobył aż 14 bramek i popisał się czterema asystami. 

Drugie miejsce zajmuje Kiryl Yastrebov z dwoma punktami na koncie mniej (4G, 12A). Podium z 15 punktami zajmuje Patryk Jarosz, który zdobył pięć goli i zaliczył 10 asyst.

W najlepszej “10” znajdziemy również po jednym zawodniku Sokołów Toruń, UKS Zagłębia Sosnowiec, Naprzodu Janów, SMS-u Toruń, drugiego gracza MKS Cracovii, a także dwóch hokeistów Niedźwiadków Sanok.


© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by