John Murray zawodnikiem września!
  Added 2 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Zawodnik GKS-u Katowice John Murray został wybrany Zawodnikiem Września przez redakcję portalu Planet of Hockey. W 11 meczach bronił ze średnią skutecznością bliską 93%.

John Murray to zdecydowanie jeden z bohaterów września w polskim hokeju. Łącznie urodzony w Stanach Zjednoczonych golkiper wystąpił w 11 meczach - 7 spotkaniach Polskiej Hokej Ligi oraz 4 pojedynkach Hokejowej Ligi Mistrzów. 

Na taflach PHL imponował formą. W siedmiu meczach obronił 196 strzałów spośród 205 jakie rywale GieKSy oddali w jego stronę. To dało skuteczność na poziomie 95,61%. Warta uwagi jest także średnia bramek straconych w tych meczach. Ta wyniosła zaledwie 1,29 straconego gola na mecz. 

Co prawda w Champions Hockey League reprezentacyjny golkiper GieKSy radził sobie już znacznie gorzej niż w polskiej lidze, to jednak wrześniowy maraton z Hokejową Ligą Mistrzów zakończył ze skutecznością bliską 89%. To także “Jasiek Murarz” był jedną z kluczowych postaci w spotkaniu GKS-u Katowice z ZSC Lions Zurich, wygranym przez katowiczan 2:1 (po dogrywce).© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by