Góralskie serce to za mało, Cracovia nowym liderem PHL
Mateusz Barański fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Bardzo dobre widowisko obejrzeli kibice zgromadzeni na nowotarskim lodowisku. Gospodarze od początku meczu postawili twarde warunki Pasom. Nowotarżanie dwukrotnie doprowadzali do wyrównania jednak ostateczny cios zadali Krakowianie, za sprawą niezawodnego Romana Raca.

Wieczór pełen emocji zapewnili swoim kibicom hokeiści Tauron Podhala. W dwunastej minucie krakowianie pierwsi objęli prowadzenie za sprawą Jiriego Guli, który popisał się znakomitym strzałem spod niebieskiej linii. Nowotarżanie niespełna pięć minut później doprowadzili do wyrównania, nagranie krążka zza bramki wykorzystał Fabian Kapica. Krakowianie w tym spotkaniu przeważali, to nie ulega dyskusji a najlepszym potwierdzeniem jest statystyka strzałów na bramkę - w niej goście zwyciężyli aż 42:19.

Goście na prowadzenie ponownie wyszli w dwudziestej ósmej minucie. Martin Kasperlik w swoim stylu precyzyjnie przymierzył z okolic koła bulikowego i bezradny w bramce pozostał Paweł Bizub. Bramkarz gospodarzy nie może mieć jednak do siebie żadnych pretensji, przy tak wyraźnej przewadze Cracovii, nie sposób nie odnieść wrażenia, że gdyby nie młody golkiper Tauron Podhala, ten mecz mógł zostać rozstrzygnięty dużo wcześniej.

W trzeciej tercji nowotarżanie po raz drugi tego wieczora doprowadzili do wyrównania, Ondrej Volrab wykorzystał okres gry w przewadze. Krakowianie szukali zwycięskiego trafienia jeszcze w regulaminowym czasie gry a okazję ku temu dali im gospodarze. W pięćdziesiątej piątej minucie na ławkę kar odesłany został Kapica a goście potrzebowali zaledwie dwudziestu sześciu sekund - mocny strzał oddał Saku Kinnunen a krążek do pustej bramki dobił niezawodny w tym sezonie Roman Rac.

Tauron Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

0:1 Jiri Gula - Vojtech Polak - Ales Jezek (11:49)

1:1 Fabian Kapica - Adrian Słowakiewicz - Ondrej Volrab (16:13)

1:2 Martin Kasperlik - Marek Racuk - Saku Kinnunen (27:50 w przewadze)

2:2 Ondrej Volrab - Oleksii Vorona - Fabian Kapica (44:11 w przewadze)

2:3 Roman Rac - Saku Kinnunen - Marek Racuk (54:48 w przewadze)

Sędziowali: Mateusz Bucki i Marcin Polak (główni) - Mateusz Kucharewicz i Łukasz Barutowicz (liniowi)
Strzały: 19:42
Minuty karne: 8 - 10
Widzów: 306

Tauron Podhale Nowy Targ: Bizub - Szlembarski, Mrugała(2); Kamiński, Neupauer(2), Fric - Vorona, Zorko; Kapica(4), Volrab, Słowakiewicz - Moksunen, Aleksandrov; Przygodzki, Svitana, Maunula - Bochnak
Trener: Alexander Bielavski

Comarch Cracovia: Stojanovic - Kinnunen, Krejci; Kasperlik, Rac(2), Sawicki - Saur, Gula; Wronka(2), Polak, Jezek(2) - Husak, Bdzoch(2); Nemec, Racuk, Michalski(2) - Dziurdzia, Tynka; Brynkus, Csamango, Arrak.

Trener: Rudolf Rohacek