MHL: Pierwsze zwycięstwo za 3 punkty TME ŁKH Łodzi!
Luiza Kowalewska fot. Karolin Sommer | Planet od Hockey
Dwa zwycięstwa Polonii Bytom oraz Naprzodu Janów, derby Torunia i pierwsze zwycięstwo Łodzi za trzy punkty. Czyli czas na podsumowanie weekendu w Młodzieżowej Hokej Lidze.

W tym tygodniu zmagania Młodzieżowej Hokej Ligi rozpoczęły się już w piątek. UKH Unia Oświęcim na własnej tafli pokonał MKS Comarch Cracovię 7:3. Po pierwszej tercji gospodarze prowadzili zaledwie 1:0. Drugą część spotkania krakowianie wygrali 3:1, natomiast w ostatniej tercji Unici całkowicie zdeklasowali rywala - zdobyli aż 5 bramek.

Polonia Bytom w meczu 17. kolejki zmierzyła się w Sanoku z miejscowymi Niedźwiadkami.  Już w 11. minucie bytomianie prowadzili 3:0. W 33. minucie rzutu karnego nie wykorzystał jeden z sanoczan - Marcin Dulęba. Do 57. minucie Polonia prowadziła 4:3, jednak do wyrównania doprowadził Miccoli. Bytomianie potrzebowali czterech minut dogrywki, aby Wąsiński zdobył złotego gola. W niedziele Polonia rozgrywała mecz w Nowym Targu. Do 42. minuty zawodnicy z Bytomia przegrywali 2:3, ale wystarczyły im  cztery minuty, aby wyrównać wynik i wyjść na dwubramkowe prowadzenie.

Sanockie Niedźwiadki natomiast w meczu 18. kolejki podejmowały na własnym lodowisku młodzieżową drużynę z Jastrzębia. Sanoczanie wygrali to starcie 6:4. Jastrzębianie swoje starcie w ramach 17. kolejki również przegrali. Drużyna z Jastrzębia pierwszą tercję wygrała 2:1, jednak Już w 24. minucie MMKS Podhale Nowy Targ zdołało wyjść na jednobramkowe prowadzenie. W 32. minucie nastąpiła zmiana w bramce nowotarżan - Oskar Polak zastąpił Kacpra Zająca. Finalnie zawodnicy Podhala pokonali Jastrzębian 5:3.

W sobotę w Toruniu rozgrywane były derby Torunia. Sokoły Toruń pokonały SMS Toruń 5:4, jednak aż dwóch zawodników Sokołów - Bajwenko i Korzestański ukarani zostali karą meczu. Jakub Wenker znacząco przyczynił się do zwycięstwa Sokołów - zdobył trzy bramki. W niedziele Sokoły zmierzyły się z drużyną z Łodzi i nieoczekiwanie przegrali 5:6.

W sobotnim meczu pomiędzy Naprzodem Janów a SMS PZHL Katowice do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była dogrywka. Jednak wystarczyło 49 sekund dogrywki i Szymon Skrodziuk zagwarantował zwycięstwo Naprzodowi.

Na pierwszym i drugim miejscu w tabeli Młodzieżowej Hokej Lidze nie doszło do zmian po 16. i 17. kolejce. Liderem cały czas jest Polonia Bytom a tytuł wicelidera należy do SMS-u PZHL Katowice. Na trzecie miejsce natomiast awansował Naprzód Janów.