Wojna przez duże W! Younan zapewnił zwycięstwo
  Added 2 weeks ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli w środowy wieczór hokeiści GKS-u Tychy. Wygrana nad Re-Plast Unią Oświęcim przyszła jednak tyszanom dopiero w dogrywce, w której bramkę dla GKS-u zdobył Alexander Younan.

Pierwsza tercja kolejnej w tym sezonie odsłony "Świętej Wojny" przebiegała w chaotycznym tempie i pod znakiem nieskładnych akcji z jednej i drugiej strony.

W drugiej tercji gospodarze systematycznie powiększali swoją przewagę i szybko po wznowieniu gry w tej tercji kilkukrotnie zagrozili bramce Kevina Lindskouga. Za każdym razem tyszanom brakowało jednak szczęścia, aby otworzyć wynik tego meczu.

Przełamanie niemocy strzeleckiej przyszło jednak już w 27. minucie, gdy sędziowie zarządzili rzut karny dla gospodarzy. Wykonawcą najazdu został Jean Dupuy i to on zdobył pierwszego gola w tym starciu.

Przełom drugiej i trzeciej tercji to okres, w którym zdecydowanie lepiej szło oświęcimianom. Podopieczni Nika Zupancica raz po raz grali w liczebnej przewadze (w tym także w podwójnych przewagach). Choć biało-niebieskim nie udało się pokonać Tomasa Fucika w okresie gry z jednym bądź dwoma zawodnikami na lodzie więcej, to sztuka ta udała im się kilka chwil po zakończeniu kary nałożonej na Filipa Starzyńskiego. Tym, któremu udało się pokonać czeskiego golkipera GKS-u okazał się Miłosz Noworyta. 

Kolejne upływające w tym meczu minuty przynosiły okazje strzeleckie dla jednej i drugiej drużyny, jednak nie były one na tyle groźne, aby któraś z ekip zdołała zadać ostateczny cios. To z kolei przełożyło się na konieczność rozgrywania dogrywki. 

W niej "trójkolorowi" od razu rzucili się do ataku i bardzo szybko udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Już po 32 sekundach Alexander Younan popisał się indywidualną akcją, po której zapewnił tyszanom zwycięstwo i dodatkowy punkt w tym meczu. 


GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 2:1d. (0:0, 1:0, 0:1, 1:0d.)

1:0 Jean Dupuy (26:14, rzut karny)
1:1 Miłosz Noworyta - Andriy Denyskin - Dariusz Wanat (43:43)
2:1 Alexander Younan - Radosław Galant (60:32)

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski i Marcin Polak (główni) - Maciej Waluszek i Andrzej Nenko (liniowi)
Strzały: 29 - 27
Minuty karne: 16 - 14
Widzów: 1076 

GKS Tychy: Fucik - Younan, Kaskinen (2); Sedivy, Komorski (2), Szturc - Bizacki, Pociecha; Bukowski, Galant, Jeziorski - Bagin (2), Nilsson; Mroczkowski, Boivin, Dupuy - Jaśkiewicz, Wróbel; Gościński, Starzyński (8), Marzec (2).
Trener: Andrei Sidorenko 

Re-Plast Unia Oświęcim: Lindskoug - Pangelov-Yuldashev (2), Gaborenko; Szczechura, Cichy, Da Costa - Dyukov (4), Jerofejevs; Padakin (2), Dziubiński, Ahopelto - Bezuska, Jakobsons (2); Sołtys, Krzemień, Kowalówka - Noworyta P., Noworyta M.; Laakso (2). Wanat (2), Denyskin.
Trener: Nik Zupancic

© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by