Karne na Podhalu dla STS-u
Jacek Kopciński fot. Róża Koźlikowska | Planet of Hockey
Dwukrotnie prowadzenie w starciu z STS-em Sanok obejmowali hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ i dwukrotnie tracili oni przewagę. Ostatecznie nowotarżanie dopisali do swojego konta zaledwie punkt, przegrywając w serii rzutów karnych...

Spotkanie w stolicy Podhala rozpoczęło się najlepiej jak tylko mogło dla zawodników z Nowego Targu. Już w 4. minucie wynik spotkania otworzył Fabian Kapica, który w zamieszaniu pod bramką Dominika Salamy przejął krążek i umieścił go w sanockiej siatce.

Podopieczni Miiki Elomo jeszcze w pierwszej tercji zdołali doprowadzić do wyrównania. Pierwszego gola dla STS-u w tym spotkaniu zdobył Filip Sienkiewicz, który wykorzystał błąd nowotarskiego bramkarza.

W drugiej tercji bramek nie oglądaliśmy, choć tak jedni, jak i drudzy mieli swoje okazje, aby przełamać strzelecki impas.

Tercja trzecia to niemal idealna kopia pierwszej odsłony tego spotkania. Jako pierwsi gola w tym okresie gry zdobyli gracze "Szarotek", a przyjezdni bardzo szybko doprowadzili do wyrównania.

W 48. minucie grę nowotarżan w przewadze wykorzystał Patryk Wsół, popisując się precyzyjnym strzałem z dystansu. Odpowiedź sanoczan przyszła już po 59 sekundach od wznowienia gry w tercji neutralnej. Drugą bramkę dla gości w tym meczu zdobył Johane Lorraine, który Szymona Klimowskiego pokonał strzałem z bulika.

Do końca regulaminowego czasu gry to gracze STS-u mieli więcej okazji dogodnych do zadania decydującego ciosu; bezskutecznie. W dogrywce również nie oglądaliśmy bramek, zatem to rzuty karne miały wyłonić zwycięzcę tego pojedynku.

W najazdach aż pięć razy zawodnicy z "pola" pokonywali bramkarzy. Mniej błędów popełnił golkiper z Sanoka, który zapewnił swojej drużynie dodatkowy punkt po zwycięstwie w rzutach karnych.

Tauron Podhale Nowy Targ - Marma Ciarko STS Sanok 2:3k. (1:1, 0:0, 1:1, 0:0d. 2:3k.)

1:0 Fabian Kapica - Oleksii Vorona - Ondrej Volrab (03:47)
1:1 Filip Sienkiewicz (16:09)
2:1 Patryk Wsół - Robert Mrugała - Filip Wielkiewicz (47:17, w przewadze)
2:2 Johane Lorraine - Ville Heikkinen (48:16)
2:3 Kalle Valtola (decydujący rzut karny)

Sędziowali: Krzysztof Kozłowski i Rafał Noworyta (główni) - Jacek Szutta i Artur Hyliński (liniowi)
Strzały: 42 - 32
Minuty karne: 4 - 12
Widzów: 500

Tauron Podhale Nowy Targ: Klimowski - Wsół, Mrugała; Kamiński (2), Neupauer, Wielkiewicz - Volrab, Aleksandrov; Kapica, Vorona, Słowakiewicz - Moksunen, Zorko; Przygodzki, Svitana, Maunula (2) - Tomasik, Bochnak, Saroka, Fric.
Trener: Alexander Bielavski

Marma Ciarko STS Sanok: Salama - Lysenko, Biłas; Dulęba, Tamminen, Heikkinen (4) - Karlsson, Valtola; Lorraine, Sienkiewicz, Harila - Hoglund (2), Tolstudhko (2); Filipek, Miccoli (2), Mocarski - Dobosz, Ginda.
Trener: Miika Elomo