Planowe zwycięstwo Jastrzębian
Mateusz Barański fot. Róża Koźlikowska | Planet of Hockey
Jedenastą porażkę z rzędu zanotowali we wtorkowy wieczór hokeiści KH Energii Toruń. Toruńską niemoc bezlitośnie wykorzystali hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie, którzy pewnie wygrali 8:1.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie najlepiej jak się dało - już po nieco ponad czterech minutach prowadzili 2:0 po trafieniach Kaleinikovasa i Freidenfeldsa. Torunianie bramki w początkowych fragmentach spotkań, zwłaszcza wyjazdowych, tracą wręcz hurtowo. W 17. minucie trzecią bramkę zdobył Łukasz Nalewajka pieczętując wyraźną przewagę gospodarzy w premierowej odsłonie.

Na drugą tercję goście wyszli wyraźnie podrażnieni. Nie można było odmówić ambicji toruńskim hokeistom, którzy kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce jastrzębian. Najlepszą okazję na zmianę rezultatu mieli gospodarze. W dwudziestej dziewiątej minucie Josef Svec nie wykorzystał jednak rzutu karnego.

Robert Kalaber musiał być bardzo niezadowolony z występu swoich zawodników w drugiej części gry. Zaledwie 36. sekund po rzuceniu pierwszego krążka w trzeciej tercji na 4:0 trafił ponownie Freidenfelds. Co prawda kilkanaście sekund później kontaktową bramkę zdobył Mikalai Syty, ale to było wszystko na co stać było KH Energę Toruń. Piątą bramkę w 46. minucie zdobył Urbanowicz,  a między 53. a 57 minutą jastrzębianie dołożyli kolejne trzy bramki. Ich autorami byli Kalienikovas, Radosław Nalewajka a strzelanie zakończył Patryk Pelaczyk.

Jastrzębianie odnoszą bardzo pewne zwycięstwo, przedłużając tym samym serię KH Energii do 11 kolejnych, ligowych porażek z rzędu.

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 8:1 (3:0, 0:0, 5:1)

1:0 Mark Kaleinikovas - Josef Mikyska (01:35)

2:0 Raivo Freidenfelds - Donat Szita - Eriks Sevcenko (04:09)

3:0 Łukasz Nalewajka - Yauheni Kameneu - Marcin Płachetka (16:38)

4:0 Raivo Freidenfelds - Maciej Urbanowicz (40:36)

4:1 Mikalai Syty - Michał Kalinowski - Oliver Kurnicki (41:15)

5:1 Maciej Urbanowicz - Łukasz Nalewajka (45:22 w osłabieniu)

6:1 Mark Kaleinikovas - Josef Svec (53:29)

7:1 Radosław Nalewajka - Dominik Jarosz- Łukasz Nalewajka (55:36)

8:1 Patryk Pelaczyk - Jakub Onak - Dominik Jarosz (57:07)

Sędziowali: Patryk Pyrskała i Krzysztof Kozłowski (główni) - Maciej Waluszek i Mateusz Kucharewicz (liniowi)
Strzały: 45-32
Minuty karne: 18-17
Widzów: 300

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Kostek, Viinikainen(2); Urbanowicz(4), Freidenfelds, Szita - Górny(2), Jansons(2); Kaleinikovas(2), Mikyska(2), Svec - Sevcenko(2), Kameneu; Pelaczyk, Jarosz, Sinegubovs - Horzelski, Onak; Nalewajka R., Nalewajka Ł., Płachetka.
Trener: Robert Kalaber

KH Energa Toruń: Studziński (od 55:36 Lisewski) - Jaworski; Zając, Koskinen, Viitanen - Gimiński, Bajwenko; Korenchuk, Syty(4), M.Kalinowski - Augstkalns, Zieliński; Elomaa, K.Kalinowski(2), Jeskanen(5) - Kurnicki, Schafer; Olszewski, Shirokov(2), Maćkowski.

Trener: Teemu Elomo