Tyska seria przerwana! Sanoczanie z cennymi punktami!
Jacek Kopciński fot. Łukasz Długosz | Planet of Hockey
Nie będą dobrze wspominać wyjazdu do Sanoka hokeiści GKS-u Tychy. Po dziewięciu kolejnych wygranych z rzędu tyszanie ponieśli porażkę, przegrywając z miejscowym STS-em 2:3.

Po dziewięciu ligowych zwycięstwach z rzędu hokeiści GKS-u Tychy do Sanoka udali się z nadzieją na przedłużenie zwycięskiej serii. Pierwsze minuty spotkania w Arenie Sanok przebiegały jednak pod dyktando gospodarzy, którzy po kilku minutach stanęli przed doskonałą okazją do zdobycia pierwszego gola. W 9. minucie rzut karny na bramkę zamienił Ville Heikkinen.

Początek drugiej tercji przyniósł sanoczanom drugie trafienie. Tym razem grę w liczebnej przewadze wykorzystał Sebastian Harila i zawodnicy STS-u prowadzili już 2:0.

W kolejnych minutach tyszanie napierali na sanocką defensywę, próbując zmniejszyć nieco straty i zdobyć "kontaktowego" gola. Sztuka ta udała się podopiecznym Andreja Sidorenki w 32. minucie, gdy Dominika Salamę pokonał Emil Bagin. Radość ze "złapania" bramkowego kontaktu z rywalami trwała jednak w tyskim obozie zaledwie 16 sekund.

To po takim czasie Ville Heikkinen po raz drugi w tym meczu pokonał Kamila Lewartowskiego, który w tych zawodach zastępował Tomasa Fucika.

W trzeciej tercji goście rzucili do ataku wszystkie siły. Mobilizująco na tyskich zawodników podziałała z pewnością bramka Mateusza Ubowskiego, strzelona w 43. minucie gry. Po tym trafieniu nie oglądaliśmy już jednak żadnych goli, przez co komplet punktów zainkasowali gospodarze, którzy powiększyli przewagę w ligowej tabeli nad Zagłębiem Sosnowiec do 10 "oczek".

Marma Ciarko STS Sanok - GKS Tychy 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

1:0 Ville Heikkinen (08:57, rzut karny)
2:0 Sebastian Harila - Kalle Valtola - Niko Ahoniemi (24:08, w przewadze)
2:1 Emil Bagin - Alexandre Boivin (31:10)
3:1 Ville Heikkinen - Jere Karlsson (31:26)
3:2 Mateusz Ubowski - Jakub Bukowski (42:18)

Sędziowali: Marcin Polak i Mateusz Bucki (główni) - Wojciech Moszczyński i Michał Gerne (liniowi)
Minuty karne: 12 - 8
Strzały: 22 - 35
Widzów: 1597

Marma Ciarko STS Sanok: Salama - Karlsson (2), Valtola; J. Lorraine (4), Tamminen, Heikkinen (2) - Lysenko, Biłas; Ahoniemi, Makela (2), Lorraine E. -  Hoglund, Tolstushko; Filipek (2), Mocarski, Harila - Rąpała, Florczak; Ginda, Miccoli, Sienkiewicz.
Trener: Miika Elomo

GKS Tychy: Lewartowski - Younan, Kaskinen; Sedivy, Komorski, Wróbel - Bizacki, Pociecha; Bukowski, Galant, Jeziorski - Bagin, Nilsson; Mroczkowski, Boivin (4), Dupuy - Ciura, Jaśkiewicz; Ubowski, Starzyński (4), Marzec.
Trener: Andrei Sidorenko