Tyszanie zrehabilitowani. Udany powrót Fucika
Jacek Kopciński fot. Jacek Kopciński | Planet of Hockey
Nie było mowy o mikołajkowym prezencie dla hokeistów Zagłębia Sosnowiec od graczy z Tychów. Podopieczni Andreja Sidorenki wysoko pokonali sosnowiczan aż 6:1. Udany powrót do składu GKS-u Tychy zanotował golkiper tyskiego zespołu Tomas Fucik.
Po piątkowej porażce w spotkaniu z STS-em Sanok tyszanie jak najszybciej chcieli powrócić na zwycięski szlak. Niedzielna seria gier przyniosła im najlepszą z możliwych okazji, bo spotkanie z jedną z najsłabiej spisujących się w ostatnim czasie drużyn - Zagłębiem Sosnowiec.

Pierwsza tercja, choć przewaga tyszan nie podlegała wątpliwości, przyniosła jednak zaledwie jedno trafienie dla gospodarzy tego meczu. W 11. minucie grę w liczebnej przewadze na bramkę zamienił Ondrej Sedivy.

Druga tercja przesądziła o późniejszej wysokiej wygranej GKS-u. “Trójkolorowi” aż cztery razy pokonywali bramkarza Zagłębia. Jako pierwszy w tej odsłonie meczu na listę strzelców wpisał się Alexander Younan, który - tak jak wcześniej Ondrej Sedivy - umieścił krążek w siatce przeciwników podczas gry w liczebnej przewadze.

Po Szwedzie i Czechu przyszła pora na Kanadyjczyka - nieco ponad dwie minuty po trafieniu Younana swoją dobrą grę w tym spotkaniu golem potwierdził Alexandre Boivin.

W drugiej tercji Patrika Spesnego pokonywali jeszcze Jean Dupuy w 31. i Bartłomiej Jeziorski w 36. minucie gry.

Trzecia tercja przebiegała w najspokojniejszym tempie. Zadowoleni z pewnego prowadzenia tyszanie jeszcze tylko raz znaleźli drogę do bramki Zagłębia. W 45. minucie szóstego gola dla GKS-u (a swojego drugiego w tym meczu) zdobył Alexandre Boivin, z kolei pięć minut później honorowego gola dla sosnowiczan zdobył były hokeista GKS-u Tychy Jakub Witecki.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

1:0 Ondrej Sedivy - Roman Szturc - Filip Komorski (10:25, w przewadze)
2:0 Alexander Younan - Christian Mroczkowski - Alexandre Boivin (24:05, w przewadze)
3:0 Alexandre Boivin - Olaf Bizacki - Jean Dupuy (26:50)
4:0 Jean Dupuy - Christian Mroczkowski - Alexandre Boivin (30:21)
5:0 Bartłomiej Jeziorski - Roman Szturc (35:46)
6:0 Alexandre Boivin - August Nilsson (44:23)
6:1 Jakub Witecki - Kamil Sikora (49:59)

Sędziowali: Michał Baca i Rafał Noworyta (główni) -  Maciej Waluszek i Wojciech Czech (liniowi)
Strzały: 43 - 24
Minuty karne: 8 - 14 (w tym 4 min. tech.)
Widzów: 817

GKS Tychy: Fucik - Younan, Kaskinen; Sedivy, Komorski, Wróbel - Bizacki, Pociecha; Szturc (2), Galant, Jeziorski - Bagin (2), Nilsson; Mroczkowski, Boivin (2), Dupuy - Ciura (2), Jaśkiewicz; Ubowski, Starzyński, Bukowski.
Trener: Andrei Sidorenko

Zagłębie Sosnowiec: Spesny - Motloch, Kotlorz; Kogut, Kozłowski, Witecki - Khoperia, Andreikiv; Nahunko, Rzeszutko, Piotrowicz - Krawczyk (2), Michałowski; Pavlenko, Dubinin (2), Bernacki - Łoza, Gniewek; Sikora (4), Stuchlik (2), Kasprzyk.
Trener: Grzegorz Klich