Niespodzianki nie było. Skromne zwycięstwo JKH
Jednobramkowe zwycięstwo nad ekipą Tauron Podhala Nowy Targ odnieśli gracze JKH GKS-u Jastrzębie. Choć wygranej jastrzębian nie można zaliczyć do niespodziewanych, to jednak należy zaznaczyć, że nie przyszła ona zawodnikom ze Śląska łatwo.
Kolejny raz pochwalić możemy nowotarżan za ich waleczność i “góralski charakter”. Mimo niezłej momentami gry “Szarotki” poniosły kolejną porażkę, ulegając JKH GKS-owi Jastrzębie 2:1.

Podopieczni Roberta Kalabera obie bramki zdobyli już w pierwszej tercji; w obu przypadkach udział przy trafieniu zaliczył Raivo Freidenfelds.

Pierwszy gol padł w 12. minucie, gdy Pawła Bizuba pokonał Maciej Urbanowicz. Druga bramka dla gospodarzy zdobyta została natomiast w okresie gry jastrzębian w liczebnej przewadze, a jej autorem został Węgier Donat Szita.

“Kontaktowego” i zarazem honorowego gola nowotarżanie zdobyli w 59. minucie po strzale Alexa Maunuli.

Na szczególną uwagę zasługuje po tym meczu również fakt, iż zagrało w nim dwóch debiutantów — w ekipie z Jastrzębia-Zdroju pierwszy mecz rozegrał Tuukka Rajamaki z kolei debiut w nowotarskich barwach zaliczył białorusinin Yegor Kudin.

JKH GKS Jastrzębie - Tauron Podhale Nowy Targ 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

1:0 Maciej Urbanowicz - Raivo Freidenfelds - Tuukka Rajamaki (11:27)
2:0 Donat Szita - Mateusz Bryk - Raivo Freidenfelds (15:36, w przewadze)
2:1 Alex Maunula - Bartłomiej Neupauer - Damian Tomasik (58:18)

Sędziowali: Mateusz Bucki i Bartosz Kaczmarek (główni) - Sebastian Iwaniak i Artur Hyliński (liniowi)
Strzały: 41 - 17
Minuty karne: 2 - 10 (w tym 2 min. tech.)
Widzów: 350

JKH GKS Jastrzębie: Balizs - Kostek (2), Viinikainen; Urbanowicz, Freidenfelds, Rajamaki - Górny, Jansons; Kaleinikovas, Mikyska, Svec - Sevcenko, Bryk; Szita, Jarosz, Pelaczyk - Paś, Kamenev; Nalewajka R., Nalewajka Ł., Płachetka.
Trener: Robert Kalaber

Tauron Podhale Nowy Targ: Bizub - Tomasik, Kudin; Kamiński, Neupauer, Wielkiewicz (2) - Moksunen (2), Zorko; Fric, Saroka, Słowakiewicz - Volrab (2), Szlembarski; Przygodzki, Svitana; Maunula (2) - Voronin, Aleksandrov.
Trener: Alexander Bielavski