Sparingowa wygrana młodych Orłów
Reprezentacja Polski do lat 20 przygotowuje się do zmagań w ramach Mistrzostw Świata dywizji IB. W pierwszym z dwóch zaplanowanych meczów kontrolnych biało-czerwoni pokonali rówieśników z Ukrainy 4:2.

Nie najlepiej pierwszy z dwóch meczów kontrolnych przed inauguracją Mistrzostw Świata juniorów do lat 20 dywizji IB rozpoczęli podopieczni Artura Ślusarczyka. Biało-czerwoni po pierwszej tercji wtorkowego sparingu z reprezentacją Ukrainy przegrywali 0:1.

W drugiej tercji sygnałem do ataku było trafienie Oliviera Kurnickiego. Zawodnik KH Energi Toruń pokonał bramkarza rywali w 26. minucie, wykorzystując grę “Orląt” w liczebnej przewadze. Na prowadzenie młodych reprezentantów naszego kraju wyprowadził Adrian Gromadzki.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się podobnie, jak zakończyła się tercja druga — od trafienia zawodnika, występującego w czeskiej lidze. Tym razem jednak na listę strzelców wpisał się Krzysztof Maciaś.

Niespełna cztery minut później biało-czerwoni prowadzili już trzema trafieniami. Błąd ukraińskiej obrony wykorzystał bowiem Adrian Gromadzki, zdobywając czwartego (swojego drugiego w tym meczu) gola dla reprezentacji Polski.

Drugie spotkanie kontrolne tych reprezentacji zaplanowano na środę na godzinę 19.

Polska U20 - Ukraina U20 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

0:1 Artem Hrabovetsky - Volodymyr Volkov (19:22)
1:1 Olivier Kurnicki - Adrian Gromadzki - Michał Kusak (25:32, w przewadze)
2:1 Adrian Gromadzki - Krzysztof Maciaś - Michał Kusak (37:53)
3:1 Krzysztof Maciaś - Karol Sterbenz - Jakub Ślusarczyk (42:46)
4:1 Adrian Gromadzki (46:22)
4:2 Bohdan Panasenko - Mykhailo Krasnozhon - Alexeii Dakhnovsky (53:27)

Sędziowali: Mateusz Krzywda (główny) - Oskar Guzda i Krzysztof Worwa (liniowi)