MŚ U18: Dunki za silne. Polki z pierwszą porażką na MŚ
Jacek Kopciński fot. Jacek Kopciński | Planet of Hockey
Nie udał się reprezentantkom Polski powrót do zmagań po dniu przerwy w ramach Mistrzostw Świata juniorek do lat 18 dywizji IB. Podopieczne Magdaleny Jabłońskiej w swoim drugim meczu na tafli katowickiego Jantoru musiały uznać wyższość Dunek, przegrywając 1:3.
Po dniu przerwy hokeistki reprezentacji Polski do lat 18 powróciły do zmagań w ramach Mistrzostw Świata dywizji IB. Niestety nie był to powrót udany — podopieczne Magdaleny Jabłońskiej musiały bowiem uznać wyższość Dunek.

Już po nieco ponad minucie hokeistki z Danii wykorzystały błąd polskiej obrony. Po strzale jednej z zawodniczek reprezentacji Danii polska bramkarka — Nadia Ratajczyk — zdołała odbić krążek przed siebie. Pechowo jednak dobrze ustawiona była Frederikke Foss, która upadając na lód dała radę jeszcze skierować “gumę” do bramki “Orlic”.

W drugiej tercji — podobnie jak w pierwszej — to… Polki częściej zagrażały bramce rywalek, oddając większą liczbę strzałów. Nie były one jednak na tyle groźne, aby realnie zagrozić Caroline Bjergstad, która strzegła drogi do duńskiej bramki.

Zdecydowanie łatwiej niż młodym “Orlicom” przychodziło to Dunkom, które w drugiej tercji dwukrotnie znajdowały sposób na pokonanie Nadii Ratajczyk. W 30. minucie zrobiła to Frida Kielstrup (która w dużym zamieszaniu w polskiej strefie obronnej zdołała wyłuskać krążek, objechać naszą bramkę i wpakować “gumę” do pustej siatki), a cztery minuty później ta sama sztuka przypadła w udziale Norze Hoeg. Tym razem “zamieszanie” w niewielkiej odległości od Ratajczyk wywołała Frederikke Foss, której indywidualny atak zakończył się stratą krążka. Najszybciej dopadła do niego Hoeg, która z najbliższej odległości zmusiła bramkarkę reprezentacji Polski do kapitulacji.

W trzeciej odsłonie spotkania biało-czerwone rzuciły się do ataku, stawiając wszystko na jedną kartę. Oznaczało to grę na trzy (a czasami nawet na dwie) formacje oraz większe ryzyko kontrataku. Szczęśliwie dla biało-czerwonych żaden z ataków Dunek nie zakończył się stratą czwartej bramki, jednak niewiele udało się osiągnąć także Orlicom, które zadowolić musiały się zaledwie jedną bramką — w 52. minucie honorowego gola zdobyła Maja Brzezińska, zmniejszając rozmiary porażki.

Dania U18 - Polska U18 1:3 (1:0, 2:0, 0:1)

Sędziowały: Maria Chavez (główna) - Baiba Dzene i Anhelina Maifeld (liniowe)
Minuty karne: 4 - 8
Strzały: 23 - 37