Bytomianki nadrobiły ligowe zaległości
  Dodano Rok temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Bez najmniejszych problemów poradziły sobie w zaległym spotkaniu Polskiej Ligi Hokeja Kobiet zawodniczki BS Polonii Bytom. W meczu z KS Cracovią bytomianki oddały aż 59 strzałów na bramkę rywalek, wygrywając zawody 6:0.
Bezsprzecznym faworytem poniedziałkowego spotkania były urzędujące mistrzynie Polski. Do zaległego pojedynku z KS Cracovią bytomianki podeszły w składzie, który składał się z liderem Polonii (mających na koncie maraton meczowy — do poniedziałkowego meczu dołożyły one bowiem weekendowe spotkania w lidze EWHL lub mecze w ramach Mistrzostw Świata do lat 18) lub zawodniczek młodych, zdecydowanie mniej doświadczonych.

Szybko jednak po rozpoczęciu meczu z krakowiankami mistrzynie Polski potwierdziły swoją przewagę nad KS Cracovią. Już po 15 sekundach gry Karolina Późniewska zdobyła pierwszą bramkę tego wieczoru.

Jeszcze w pierwszej tercji prowadzenie gospodarzy podwyższyła Wiktoria Dziwok. Ta sama zawodniczka otworzyła również strzelanie w tercji drugiej, gdy pokonała bramkarkę rywalek już 50 sekundach od wznowienia gry.

Druga tercja przyniosła bytomiankom jeszcze dwa gola - w 30. minucie na listę strzelców wpisała się Ida Talanda, a w 36. minucie swój drugi gol w tym meczu zdobyła Karolina Późniewska.

Podobnie jak w pierwszej i drugiej, tak w trzeciej tercji hokeistki z Bytomia błyskawicznie po wznowieniu gry po raz kolejny zmusiły bramkarkę rywalek do kapitulacji. Po 42 sekundach od rzucenia krążka hat-tricka skompletowała Karolina Późniewska. Jak się później okazało, był to ostatni gol, który padł w poniedziałkowym spotkaniu.

BS Polonia Bytom - KS Cracovia 1906 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

1:0 Karolina Późniewska - Klaudia Kaleja (00:15)
2:0 Wiktoria Dziwok - Vanessa Patla (16:15)
3:0 Wiktoria Dziwok - Lena Zięba (20:50)
4:0 Ida Talanda - Patrycja Sfora - Karolina Późniewska (29:03)
5:0 Karolina Późniewska - Julia Nowak (35:48)
6:0 Karolina Późniewska - Alicja Wcisło - Natalia Kozłowska (40:42)

Sędziowali: Marcin Polak (główny) - Adam Faska i Michał Proczek (liniowi)