Mecz na szczycie w Krakowie - zapowiedź 39. kolejki PHL
  Added One year ago   Skomentuj
Mateusz Barański fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
W niedziele rozegrana zostanie 39. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Na Polskich lodowiskach odbędą się cztery spotkania a to najciekawiej powinno być w Krakowie - lider Comarch Cracovia podejmie wicelidera - Tauron Re-Plast Unię Oświęcim.

Comarch Cracovia - Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 22.01.2023 godzina 18:30

Krakowianie do spotkania na szczycie podchodzą z trzema wygranymi pod rząd. Podopieczni Rudolfa Rohaczka w ostatniej kolejce urządzili sobie strzelecki trening w Nowym Targu zdobywając aż 11 bramek. Oświęcimianie w piątek musieli przełknąć gorycz porażki ulegając w dodatkowym czasie gry GKS-owi Katowice 2:3. Poprzednie spotkania pomiędzy obiema drużynami rozegrane w tym sezonie aż trzykrotnie padały łupem Tauron Re-Plast Unii. Oświęcimianie są zdeterminowani do tego aby odzyskać od Pasów fotel lidera PHL, a to zapowiada nam ogromne emocje w Krakowie.


GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ 22.01.2023 godzina 17:00

Tyszanie w ostatniej serii gier pokonali KH Energę Toruń 4:3 ale zwycięstwo nie przyszło im łatwo. Podopieczni Andreja Sidorenki dopiero w końcowych fragmentach spotkania zdobyli decydującą bramkę i zgarnęli komplet punktów. Nowotarżanie w piątek zebrali solidne lanie od Comarch Cracovii przegrywając aż 3:11. Nie będziemy wypominać Góralom, która to była ligowa porażka z rzędu - krótko mówiąc - każdy inny wynik niż pewna wygrana GKS-u będzie w tym meczu ogromną niespodzianką.


JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 22.01.2023 godzina 17:00

Podopieczni Roberta Kalabera w piątek wygrali w Sosnowcu 2:1, jednak styl gry jastrzębian od jakiegoś czasu nie należy do najefektowniejszych. JKH ma problem z wykończeniem kreowanych okazji, a punkty w ligowej tabeli w dużym stopniu są zasługą bramkarza - Bence Balizsa. Węgier jest ostoją JKH GKS-u i daje kolegom z pola bardzo duże wsparcie. Torunianie w niedziele przyjadą do Jastrzębia Zdroju z serią trzech porażek z rzędu. I o ile ostatnia - na własnym lodowisku 3:4 z GKS-em Tychy - mogła się w jakiś sposób kibicom podobać tak dwie poprzednie w Krakowie i w Tychach już nie. Torunianie grają lepiej niż w roku 2022 ale wciąż nie przekłada się to na taką ilość punktów, o jakiej by sobie życzyli. Będzie to piąte spotkanie pomiędzy tymi drużynami w tym sezonie, czterokrotnie górą byli zawodnicy spod czeskiej granicy, tylko raz - w ostatnim spotkaniu - zwyciężyli zawodnicy z północy Polski.


Zagłębie Sosnowiec - Marma Ciarko STS Sanok 22.01.2023 godzina 17:00

Zagłębie notuje serię pięciu kolejnych porażek w lidze. W ostatniej kolejce postawili trudne warunki JKH GKS-owi Jastrzębie jednak koniec końców to rywale wygrali spotkanie 2:1. W 2023 roku zwyciężyli do tej pory raz - pokonując na wyjeździe ostatnią w tabeli drużynę z Nowego Targu. Sosnowiczanie, jeśli chcą przeskoczyć w tabeli KH Energę i nie zająć ósmego miejsca przed fazą play-off, muszą zacząć wygrywać. Sanoczanie zaś mają w tabeli bezpieczne szóste miejsce. Nie grozi im raczej większe zagrożenie ze strony torunian i sosnowiczan, a strata do piątego Jastrzębia wynosi już 16 punktów. Zawodnicy z Podkarpacia w ostatnich kolejkach grają w "kratkę". Ostatnie spotkanie zagrali tydzień temu - przegrywając 2:5 w Jastrzębiu. 

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by