STS wygrywa przegrany mecz. Doskonała druga tercja sanoczan!
  Dodano Rok temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Łukasz Długosz | Planet of Hockey
Dwa oblicza drużyn z Sosnowca i Sanoka mogliśmy obejrzeć w niedzielnym bezpośrednim spotkaniu tych drużyn. Jeszcze do 30 minuty wydawało się, że to gospodarze pewnie zmierzają po końcowy triumf, jednak później inicjatywę przejęli hokeiści STS-u...

Bardzo dobry początek meczu zaliczyli podopieczni Grzegorza Klicha, którzy już po pierwszej tercji prowadzili z STS-em Sanok 2:0. Pierwsza bramka dla Zagłębia padła w 7. minucie, gdy rzut karny na bramkę zamienił Tim Friberg.

Prowadzenie gospodarzy podwyższył w 17. minucie Jakub Witecki.

Hokeiści z Zagłębia oddawali całą masę strzałów w stronę bramki strzeżonej przez Dominika Salamy i... potrzebowali nieco ponad czterech minut gry w drugiej tercji, aby wypracować sobie prowadzenie różnicą trzech goli.

Wydawało się, że sosnowiczanie pewnie zmierzają ku pierwszej wygranej od 6 stycznia (pięć kolejnych porażek); nieoczekiwanie jednak do głosu coraz częściej zaczynali dochodzić przyjezdni. Choć w dalszym ciągu to gospodarze oddawali niemal dwukrotnie większą liczbę strzałów na bramkę rywali, to gole od mniej więcej połowy spotkania zaczęli strzelać wyłącznie hokeiści prowadzeni przez Miikę Elomo.

Sanoczanie, niemal doskonałą grą w drugiej tercji, odrobili straty do Zagłębia i... wyszli na prowadzenie. Cztery bramki STS-u w drugiej odsłonie pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec wystarczyły, aby to goście zainkasowali komplet punktów w tym meczu.

Zagłębie Sosnowiec - Marma Ciarko STS Sanok 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

1:0 Tim Friberg (06:23, rzut karny)
2:0 Jakub Witecki - Patryk Kogut - Vitalii Andreikiv (16:43)
3:0 Christian Blomqvist - Michał Kotlorz - Michał Naróg (24:14)
3:1 Sami Tamminen - Niko Ahoniemi - Kalle Valtola (29:33)
3:2 Ville Heikkinen - Sebastian Harila (31:35)
3:3 Kalle Valtola - Louis Miccoli (34:04)
3:4 Jere Karlsson - Elliot Lorraine - Kalle Valtola (36:22)

Sędziowali: Paweł Kosidło i Sebastian Kryś (główni) - Maciej Byczkowski i Grzegorz Cytwa (liniowi)
Minuty karne: 10 - 12 (w tym 2 min. tech.)
Strzały: 42 - 27
Widzów: 500

Zagłębie Sosnowiec: Spesny - Khoperia, Andreikiv (4); Witecki, Kozłowski, Kogut - Naróg (2), Kotlorz; Blomqvist, Rzeszutko (2), Friberg - Motloch (2), Krawczyk; Piotrowicz, Butsenko, Pavlenko - Michałowski, Sikora; Bernacki, Nahunko, Moden.
Trener: Grzegorz Klich

Marma Ciarko STS Sanok: Salama - Karlsson, Valtola; Ahoniemi, Tamminen, Filipek - Florczak, Rąpała; Lorraine J., Mocarski, Lorraine E. (2) - Hoglund (2), Lysenko; Heikkinen (4), Makela, Harila - Wróbel, Dulęba, Miccoli, Sienkiewicz (2).
Trener: Miika Elomo