MHL: Deklasacja Polonii i hat-trick Stojka
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Za nami przedostatni weekend sezonu zasadniczego rozgrywek Młodzieżowej Hokej Ligi. Czas na podsumowanie najważniejszych wydarzeń sobotnio-niedzielnej serii gier.
W sobotę rozegranych zostało kolejnych pięć spotkań Młodzieżowej Hokej Ligi. Najpewniejsze zwycięstwo tego dnia odnieśli hokeiści UKH Unii Oświęcim, którzy w wyjazdowym starciu z SMS-em Toruń pokonali rywali aż 8:3. 

Taką samą liczbę bramek oglądali kibice zebrani w Bytomiu, którzy mogli podziwiać starcie dwóch najlepszych ekip Młodzieżowej Hokej Ligi - BS Polonia Bytom podejmowała SMS PZHL Katowice. Bytomianie (głównie dzięki bardzo dobrej drugiej tercji) pokonali uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego 7:4 - po dwa gole zdobyli w tym meczu Sebastian Wicher i Arkadiusz Karasiński dla bytomskiego klubu oraz Oliwier Tumidalski dla SMS-u.

Niewiele mniej bramek padło w Jastrzębiu (10 bramek) i w Łodzi (dziewięć goli), gdzie pewnie wygrywali zawodnicy Zagłębia Sosnowiec i MKS Cracovii.

Choć w sobotę średnia bramek na mecz wyniosła dokładnie 9, to tylko w jednym spotkaniu oglądać mogliśmy hat-tricka zdobytego przez któregoś z graczy. Trzy gole zdobył Andrzej Stojek w spotkaniu z JKH GKS-em Jastrzębie, a jego drużyna pokonała rywali 7:3. 

W ostatnim - i najbardziej wyrównanym - meczu tego dnia doszło do mini derbów Pomorza - GKS Stoczniowiec Gdańsk podejmował MKS Sokoły Toruń. Po dość wyrównanym meczu triumfowali torunianie 3:1.

Dzień później drugie zwycięstwa w ten weekend odnosiły drużyny z Oświęcimia, Bytomia i Krakowa. 

Biało-niebiescy w Łodzi ograli miejscowy ŁKH 7:5, bytomianie rozbili Zagłębie Sosnowiec 9:2, a krakowianie, dopiero po serii rzutów karnych, pokonali SMS Toruń 3:2. 

W ostatnim niedzielnym meczu hokeiści MOSM-u Tychy pokonali MMKS Podhale Nowy Targ 4:3.

Po 26 kolejkach Młodzieżowej Hokej Ligi na prowadzeniu — dość pewnie — plasują się hokeiści Polonii Bytom, którzy nad drugim w tabeli SMS-em Katowice mają przewagę pięciu punktów więcej i jednego rozegranego meczu mniej. Podium zamykają gracze UKH Unii Oświęcim, wyprzedzający MKS Cracovię i KS Katowice Naprzód Janów o dziewięć “oczek”.

O miano najsłabszej drużyny MHL “walczą” cztery ekipy. Niechlubne - 14. miejsce okupują obecnie zawodnicy ŁKH Łódź z zaledwie 13 punktami. Niewiele więcej, bo po 15 mają drużyny z Jastrzębia-Zdroju i Gdańska, a kolejne dwa “oczka” więcej (17 punktów) zgromadzili jak dotąd zawodnicy MOSM-u Tychy.

W klasyfikacji kanadyjskiej lider również jest dość wyraźny. Z 57 punktami (26 bramek, 31 asyst w 24 spotkaniach) klasyfikację najskuteczniejszych zawodników MHL otwiera Kiryl Yastrebov. Na drugim i trzecim miejscu z 41 punktami znajdują się dwa zawodnicy UKS Zagłębia Sosnowiec — Andrzej Stojek i Patryk Jarosz. Pierwszy z wymienionych graczy zdobył jedną bramkę więcej (16G, 25A) i to jemu przypadło w udziale drugie miejsce w tym zestawieniu.

Na kolejnych miejscach znajdziemy graczy z… drużyn, okupujących niższe lokaty — w TOP 10 klasyfikacji kanadyjskiej znalazło się dwóch zawodników ŁKH Łódź oraz po jednym hokeiście SMS-u Toruń, Niedźwiadków Sanok i MOSM-u Tychy. To także reprezentant tyskiego klubu jest obecnie najlepszym strzelcem ligi. Szymon Kucharski — bo o nim mowa — w 23 meczach zdobył aż 28 asyst.

Dopiero na miejscach 9-11 znajdziemy najlepszych zawodników ligowego lidera — BS Polonii Bytom. Są to kolejno Arkadiusz Karasiński, Błażej Salamon oraz Karol Wąsiński. 

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by