MHL: Wygrane MOSM-u i Podhala
Dwa wyrównane pojedynki mogliśmy w środowy wieczór podziwiać w Młodzieżowej Hokej Lidze. W Tychach jednobramkowe zwycięstwo odnieśli gospodarze, a na Jantorze triumfowała drużyna gości…
Do około 25. minuty pojedynek MOSM-u Tychy z Niedźwiadkami Sanok przypominał raczej jednostronne zawody niż wyrównane widowisko. Jeszcze w 24. minucie podopieczni Dariusza Garbocza prowadzi z sanoczanami aż 5:0. Tyszanie byli bardzo skuteczni w ofensywie, a bramki Jana Krzyżka (dwie), Szymona Kucharskiego (dwie) oraz Yakuba Kviatkovskiego sprawiły, że gospodarze tego meczu zmierzali po pewne zwycięstwo.

Później jednak inicjatywę przejęli sanoczanie, którzy w drugiej tercji zdobyli dwie bramki — autorstwa Sebastiana Burczyka i Krystiana Mocarskiego, a w kolejnej odsłonie do swojego dorobku dołożyli kolejne trzy trafienia (na listę strzelców wpisywali się: Louis Miccoli, Marcin Dulęba, Konrad Filipek).

Pechowo dla Niedźwiadków nie zdołali oni w pełni zniwelować straty do tyszan — gol Yakuba Kviatkovskiego z 46. minuty przechylił bowiem szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy.

MOSM Tychy - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 6:5 (3:0, 2:2, 1:3)

1:0 Yakub Kviatkovski - Igor Ratajczak - Mark Kovalenko (07:56)
2:0 Jan Krzyżek - Szymon Kucharski (12:38, w osłabieniu)
3:0 Jan Krzyżek - Szymon Kucharski (15:26)
4:0 Szymon Kucharski - Kacper Mużelak (23:39)
5:0 Szymon Kucharski - Kacper Mużek - Jan Krzyżek (23:58)
5:1 Sebastian Burczyk - Oliwier Łańko - Krzysztof Stabryła (24:39)
5:2 Krystian Mocarski - Konrad Filipek Kacper Niemczyk (29:29)
5:3 Louis Miccoli - Michał Starościak - Konrad Filipek (40:45, w przewadze)
6:3 Yakub Kviatkovski - Jan Krzyżek - Szymon Kucharski (45:52, w przewadze)
6:4 Marcin Dulęba (54:19)
6:5 Konrad Filipek Louis Miccoli (56:58)

Sędziowali: Paweł Pomorzewski (główny) - Michał Kret i Eryk Sztwiertnia (liniowi)
Minuty karne: 12 - 8
Strzały: 35 - 32
Widzów: 35

MOSM Tychy: Kubiaczyk - Mużelak, Grzegorczyk (2); Ratajczak (2), Krzyżek, Krzyżowski - Charmuszko, Łatka; Majchrzak, Figiel, Kovalenko - Kasperek, Wilczok (2); Langner (2), Kucharski, Kviatkovski - Kastsechka, Barovski; Wróblewski, Rusovich, Twarowski.
Trener: Dariusz Garbocz

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok: Wiszyński - Wróbel (2), Starościak (2); Filipek, Mocarski, Dulęga - Rocki, Niemczyk; Sienkiewicz (2), Miccoli (2), Dobosz - Koczera, Radwański; Mazur, Czopor, - Burczyk, Łańko, Stabryła.
Trener: Krzysztof Ząbkiewicz

W drugim środowym spotkaniu zespół Podhala Nowy Targ (również różnicą jednej bramki) pokonał na Jantorze miejscowy Naprzód Janów 2:1.

Pierwsza tercja tego meczu padła łupem nowotarżan, których na prowadzenie wyprowadził Jakub Worwa. W drugiej tercji gospodarze tego spotkania zdołali co prawda doprowadzić do wyrównania, ale już niespełna siedem minut po bramce Mikołaja Kani Marat Saroka wykorzystał grę Podhala w liczebnej przewadze i dał nowotarżanom prowadzenie (oraz, jak się później okazało, końcowy triumf).

KS Katowice Naprzód Janów - MMKS Podhale Nowy Targ 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

0:1 Jakub Worwa - Marat Saroka (08:13)
1:1 Mikołaj Kania - Oliwier Ksiondz (31:48)
1:2 Marat Saroka - Jakub Worwa (39:31, w przewadze

Sędziowali: Marcin Majta (główny) - Mateusz Gwiozda i Zachariasz Kadela (liniowi)
Minuty karne: 6 - 10
Strzały: 36 - 39
Widzów: 165

KS Katowice Naprzód Janów: Świerczyna - Zielosko (2), Kania (2); Bielec, Skrodziuk, Ksiondz - Kruszyński, Maciaś; Lebek, Stacherski, Ciepielewski - Kowolik, Schmidt; Y. Saroka, Ustynov (2), Wróbel - Wojsław, Król; Kazlovski, Gruca, Miłek.
Trener: Łukasz Sokół

MMKS Podhale Nowy Targ: Klimowski - Sarniak (2), Szlembarski; Długopolski (2), Malasiński, Jarczyk - Pudzisz, Bury; Bochnak, Worwa, M. Saroka (2) - P. Wsół (4), Nykaza, Luberda, Valtonen, Serhiienko - Żółtek, Hrebeniuk.
Trener: Jacek Szopiński

Zwycięstwa tych drużyn nie wpłynęły w znaczny sposób na układ sił w ligowej tabeli. Tyszanie, dzięki wygranej powiększyli przewagę nad 12. w tabeli Stoczniowcem Gdańsk i zmniejszyli do pięciu punktów stratę do 10. SMS-u Toruń.

Nowotarżanie natomiast na zaledwie punkt zbliżyli się się Niedźwiadków Sanok, które obecnie zajmują ostatnie miejsce premiowane grą w fazie play-off.