EUHL: Zwycięstwa na koniec sezonu zasadniczego
Jacek Kopciński fot. Jacek Kopciński | Planet of Hockey
Sześć ligowych meczów z rzędu wygrali hokeiści UHT Sabers Oświęcim. W miniony weekend, w swoich ostatnich występach sezonu zasadniczego, oświęcimianie dwukrotnie ograli rywali z Czech.

Piąte i szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli hokeiści UHT Sabers Oświęcim w lidze EUHL. W miniony weekend oświęcimianie dwukrotnie mierzyli się z czeską UK Praga, wygrywając z rywalami 7:4 i 8:5.

Oba mecze miały bardzo podobny przebieg. W obu to oświęcimianie lepiej rozpoczynali, prowadząc dwoma bramkami (odpowiednio 2:0 i 3:1) po 20 minutach każdego spotkania.

Później, coraz częściej do głosu dochodzili prażanie, którzy korzystali z tego, że “Szable” oddawały nieco pola przy pewnym prowadzeniu na lodowisku w Slanach.

Ostatecznie jednak w obu meczach Czesi wygrali zaledwie po jednej tercji; w pozostałych to gracze Sabers okazywali się górą i zasłużenie wygrali oba weekendowe spotkania.

Dla oświęcimian pojedynki w Pradze były ostatnimi meczami w sezonie zasadniczym. Rywale “Szabel” mają do rozegrania kilka zaległych meczów, jednak wszystko wskazuje na to, że oświęcimianie sezon zasadniczy EUHL zakończą na trzeciej pozycji. O tym, kto będzie ich rywalem w pierwszej rundzie play-off, powinniśmy dowiedzieć się w najbliższych dniach.

UK Praha - UHT Sabers Oświęcim 4:7 (0:2, 1:4, 3:1)

Bramki: M. Kovalchuk x2, V. Yerassov, W. Zając, J. Najsarek, M. Klimczyk / T. Vala x2, O. Matousek, J. Pavlas

Minuty karne: 14 - 6

Strzały: 28 - 32 (6-12, 8-13, 14-7)

UHT Sabers Oświęcim - UK Praha 8:5 (3:1, 1:2, 4:2)

Bramki: M. Kovalchuk x3, Y. Penkrat x3, W. Zając x2 / M. Pulda x2, Kotrba, Smid

Minuty karne: 16 - 12

Strzały: 30 - 36

UK Praha: Nemcis (Pasek) - Vala, Hypsa, Hruska, Matousek, Pulda, Kopica, Pavlas, Rohmer, Novak, Kotrba, Dolejsi, Cermak.

Trener: Stanislav Vesely

UHT Sabers Oświęcim: Gąsior (Kaczkowski) - Kot, Pencko, Juchniewicz, Kovalchuk, I. Baida, Nikolayevych, Yerassov, Protsenko, Zając, Najsarek, Klimczyk, Shoferovski, Penkrat, Melnyk.