PLHK: Bytomianki bliżej złota, tyszanki bliżej brązu
W miniony weekend rozegrane zostały pierwsze mecze o medale w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet. Ważny krok do upragnionego celu postawiły hokeistki z Bytomia i Tychów.

Rywalizacja o brąz rozpoczęła się na tafli w Oświęcimiu, gdzie miejscowe “Unitki” podejmowały tyskie Atomówki. Lepiej to spotkanie rozpoczęło się dla przyjezdnych, które objęły prowadzenie po 93 sekundach gry. “Unitki” zdołały co prawda wyrównać, zdobywając gola w 12. minucie, jednak pierwszą tercję bardzo pewnie wygrały tyszanki, które jeszcze w tej odsłonie trzykrotnie pokonywały bramkarkę rywalek.

Drugą tercję wygrały oświęcimianki, łapiąc bramkowy “kontakt” z Atomówkami. Do tyskiej bramki (w pierwszych dwóch minutach drugiej tercji) trafiały w tej odsłonie Kamila Wieczorek i Joanna Strzelecka.

“Unitki” nie zdołały jednak pójść za ciosem i doprowadzić do wyrównania, a bramka Aleksandry Górskiej z trzeciej odsłony spotkania przekreśliła ich szanse na korzystny rezultat w pierwszym meczu o brąz PLHK.

UKHK Unia Oświęcim - SKKH Atomówki GKS Tychy 3:5 (1:4, 2:0, 0:1)
0:1 Wiktoria Kierc - Wiktoria Kędra (01:33)
1:1 Katarzyna Zaborska - Joanna Strzelecka (11:23, w osłabieniu)
1:2 Aleksandra Górska - Anna Pezda (12:31, w przewadze)
1:3 Sylwia Łaskawska - Karolina Churas - Oliwia Garbocz (15:56)
1:4 Sylwia Łaskawska (18:39)
2:4 Kamila Wieczorek - Joanna Strzelecka (20:37)
3:4 Joanna Strzelecka (21:21)
3:5 Aleksandra Górska - Wiktoria Kierc (46:15, w przewadze)

UKHK Unia Oświęcim: Pieczyk (Chodak) - Metyk (2), Kozioł; Michałek, Wieczorek (2), Kot - Wawrzyk (2), Strzelecka; Langner, Bula, Kopciara - Januszyk, Makuch; Piotrowska, K. Zaborska, A. Zaborska - Miłoń.
Trener: Michal Fikrt

SKKH Atomówki GKS Tychy: Radomska - Garbocz (2), Huchel (2); Pezda (2), Łaskawska (2), Górska - Kędra, Kierc (4); Dziedzioch (2), Churas (2), Rduch - Szymura, Grzymiesławska; Rakoczy, Kopala.
Trener: Dariusz Garbocz

W finale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet, o złoty medal, jak co roku spotkały się z kolei zawodniczki z Gdańska i Bytomia. Pierwszy mecz tej serii rozegrany został nad morzem, a “Stocznia” uległa Polonii Bytom 1:4.

Po pierwszej bezbramkowej i drugiej remisowej (1:1) tercji o wyniku spotkania i zwycięstwie bytomianek decydowała tercja trzecia, w której obecne mistrzynie wbiły rywalkom trzy gole, nie tracąc ani jednego.

Mecze rewanżowe w obu opisywanych przez nas seriach zaplanowano na sobotę 11. marca. W przypadku zwycięstw drużyn z Gdańska bądź Oświęcimia konieczny będzie decydujący, trzeci mecz, który rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę.

GKS Stoczniowiec Gdańsk - BS Polonia Bytom 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
0:1 Wiktoria Dziwok - Patrycja Sfora - Karolina Późniewska (20:51, w przewadze)
1:1 Natalia Kamińska - Katarzyna Kasprzycka - Maja Brzezińska (38:08, w przewadze)
1:2 Ida Talanda (48:15)
1:3 Karolina Późniewska - Wiktoria Dziwok - Ida Talanda (57:02)
1:4 Klaudia Kaleja (59:37, do pustej bramki)

GKS Stoczniowiec Gdańsk: Ratajczyk - Korkuz, Cybulska (2); Brzezińska (2), Kasprzycka, Siejka - Tokarska (2), Kamińska (2); Kobus, Iga Schramm, Łąpieś (2) - Ines Schramm, Łapińska, Sencerz, Świątek.
Trener: Zenon Obłoński

BS Polonia Bytom: Kurek - Chrapek, Sfora; Dziwok (2), Późniewska, Talanda - Wcisło (6), Gogoc; Brysz, Kaleja, Zięba - Piasecka, Patla; Isztok, Krzemień, Gapińska - Chorzępa, Nowa, Firek.
Trener: Dariusz Jędrzejczyk