Sanockie Niedźwiadki zagrają w finale!
Luiza Kowalewska fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Drużyna z Sanoka drugi raz pokonała SMS PZHL Katowice i zameldowała się w finale, gdzie zmierzy się z Polonią Bytom. Duży udział w zwycięstwie Niedźwiadków miał Konrad Filipek, który zdobył cztery bramki.

Sanoczanie bardzo szybko otworzyli wynik spotkania. Już w 46 sekundzie pierwszą bramkę zdobył Konrad Filipek. Nieco ponad minutę później wynik podwyższył Jakub Mazur. W 5. minucie prowadzenie podwyższył Filipek. Trener drużyny SMS PZHL Katowice zdecydował się na zmianę w bramce, Maksymiliana Ciurę zastąpił Jakub Ciućka. Półtorej minuty przed końcem pierwszej tercji Filipek zdobył swojego trzeciego gola w tym spotkaniu i podwyższył prowadzenie do czterobramkowego.

W drugiej tercji trafienia dołożyli także Louis Miccoli oraz Karol Biłas. W 37. minucie pierwszą bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Bartłomiej Spyrka. 22 sekundy po rozpoczęciu trzeciej tercji wynik na 1:7 zmienił Konrad Filipek. Półtorej minuty na to trafienie odpowiedział Maksymilian Dawid. W 50. minucie sanoczanie wykorzystali grę w podwójnej przewadze i zdobyli ósmą bramkę. Na cztery minuty przed końcem spotkania bramkę na 3:8 zdobył Damian Rączka.

SMS PZHL Katowice - UKS Niedźwiadki Sanok 3:8 (0:4, 1:2, 2:2)

Strzały: 31-43

Minuty karne: 8-2