EUHL: Szable grają dalej!
  Dodano Rok temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Hokeiści UHT Sabers Oświęcim zagrają w półfinale EUHL. Do awansu oświęcimianie potrzebowali jednak decydującego, trzeciego meczu.

Bardzo dobrze fazę play-off rozpoczęli podopieczni Lubomira Witoszka, którzy w pierwszym meczu tej rundy pokonali HC Unizę 5:2. W tamtym spotkaniu bramki dla “Szabel” zdobywali Szymon Fus, Igor Nikolayevich, Mykhailo Kovalchuk oraz Ilya i Danylo Baida.

Dzień później oświęcimianie nie mieli już tak łatwego zadania. Wymiana ciosów w konfrontacji polsko-słowackiej kończyła każdą z tercji rezultatem remisowym, przez co losy tego spotkania rozstrzygały się w dogrywce. W niej, niestety dla polskiej drużyny, szczęście uśmiechnęło się do Słowaków, którzy wyrównali stan rywalizacji. Tym razem w oświęcimskiej drużynie najlepiej radzili sobie Ilya Baida, Igor Nikolayevich, Vasili Yerassov i Danylo Baida oraz Mykhailo Kovalchuk. Cała piątka zapisała tego wieczoru na swoim koncie dwa punkty za bramkę i asystę.

Decydujące starcie nie rozpoczęło się dla oświęcimian najlepiej. Po bezbramkowej pierwszej tercji rywale objęli prowadzenie po niespełna 90 sekundach gry w drugiej tercji.

Później jednak inicjatywę przejęli podopieczni Lubomira Witoszka, którzy, dzięki dwóm trafieniom Mykhailo Kovalchuka i bramce Vasilija Yerassova wygrali to spotkanie oraz całą rywalizację, awansując do kolejnej rundy.

W półfinale “Szable” zmierzą się z ekipą Gladiators Trencin. Co warte podkreślenia w sezonie zasadniczym hokeiści z Oświęcimia dwukrotnie zagrali z tą ekipą - raz odnosząc zwycięstwo (7:5), a raz przegrywając (6:7). Pierwsze mecze półfinałowe zaplanowano na 15 i 16 marca.