Tyszanie wychodzą spod topora!
Mateusz Barański fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Hokeiści GKSu Tychy uciekają spod topora półfinałowej rywalizacji! Tyszanie po fantastycznej trzeciej tercji, wygranej 5:0, pokonują Tauron Re-Plast Unię Oświęcim 5:2 i notują pierwszą wygraną w serii.

Rywalizacja tysko-oświęcimska przeniosła się do Piwnego Miasta. W Oświęcimiu dwukrotnie górą była Unia i kolejne spotkania zapowiadały się niezwykle emocjonująco. Początek spotkania jednak nie powalał. Pierwsza tercja nie wyglądała jak rywalizacja w półfinale Mistrzostw Polski. Obie drużyny grały zachowawczo i próbowały wybadać rywala. Lepiej jednak w tym elemencie wyglądali goście, którzy na 6 sekund przed końcem premierowej odsłony wyszli na prowadzenie za sprawą Alexa Szczechury.

Druga tercja to praktycznie kontynuacja gry z pierwszej odsłony. Więcej z gry mieli goście ale styl gry jednych i drugich nadal nie rzucał na kolana. Oświęcimianie jednak podwyższyli wynik spotkania w 34. minucie gry. Tomasa Fucika w sporym zamieszaniu pokonał Pavlo Padakin.

Dopiero ostatnia tercja przyniosła kibicom na Stadionie Zimowym prawdziwe emocje. Tyszanie w dwie minuty i czterdzieści cztery sekundy odrobili straty. Z nawiązką. Najpierw gry w przewagach wykorzystali Jean Dupuy i Roman Szturc doprowadzając do wyrównania a chwilę później, już w pełnych składach, gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Christian Mroczkowski.

Oświęcimianie dwoili i troili się w końcówcę aby doprowadzić do wyrównania jednak świetnie zagrała tyska defensywa z Fucikiem na czele. Unici wycofali w końcówce bramkarza i przypłacili to utratą czwartej i piątej bramki, gole zdobyli Bartosz Ciura i Roman Szturc. Tyszanie wyszli więc spod topora tej rywalizacji i złapali kontakt.

Po trzech spotkaniach tej serii mamy wynik 2:1 dla Tauron Re-Plast Unii Oświęcim.

GKS Tychy - Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (0:1, 0:1, 5:0)

0:1 Alex Szczechura - Michael Cichy - Teddy Da Costa (19:54)
0:2 Pavlo Padakin - Krystian Dziubiński - Erik Ahopelto (33:27)
1:2 Jean Dupuy - Ondrej Sedivy - Alexander Younan (43:27 w przewadze)
2:2 Roman Szturc - Christian Mroczkowski - Alexandre Boivin (44:34 w przewadze)
3:2 Christian Mroczkowski - Alexandre Boivin (46:11)
4:2 Bartosz Ciura (58:35 do pustej bramki)
5:2 Roman Szturc (59:08 do pustej bramki)

Sędziowali: Paweł Breske i Przemysław Gabryszak (główni) - Igor Dzięciołowski i Michał Gerne (liniowi)
Minuty karne: 8-14
Strzały: 38 - 24
Widzów:

Stan serii: 2:1 dla Tauron Re-Plast Unii Oświęcim

GKS Tychy: Fucik - Pociecha, Kaskinen; Gościński, Starzyński, Jeziorski - Jaśkiewicz, Bizacki (2); Sedivy, Komorski(2), Szturc - Younan, Nilsson; Mroczkowski, Boivin(2), Dupuy - Ubowski, Ciura; Juhola(2), Galant, Marzec.
Trener: Andrei Sidorenko

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim: Lindskoug -Dyukov(2), Jerofejevs ; Ahopelto, Dziubiński, Padakin - Pangelov-Yuldashev, Jakobsons(2); Da Costa, Cichy(2), Szczechura - Bezuska(2), P. Noworyta(2); Sołtys, Krzemień(4), S. Kowalówka - M. Noworyta, Paszek; Laakso, Wanat, Prusak
Trener: Nik Zupancic