CLJ: Polonia ze złotem, Naprzód z brązem!
Zakończył się turniej finałowy Centralnej Ligi Juniorów. Po raz drugi z rzędu po złote medale sięgnęli hokeiści Polonii Bytom, którzy w finałowym pojedynku pokonali Niedźwiadki Sanok. Na najniższym stopniu podium stanęli z kolei zawodnicy Naprzodu Janów.

Ostatni dzień turnieju finałowego Centralnej Ligi Juniorów rozpoczął się od spotkania Naprzodu Janów z MKS Cracovią o brąz CLJ. W fazie grupowej gospodarze turnieju finałowego CLJ — hokeiści z Katowic — pokonali krakowian 5:2.

W meczu o brąz hokeiści z dzielnicy Katowic szybko objęli prowadzenie, zdobywając gola po blisko sześciu minutach gry.

W kolejnych minutach przewaga Naprzodu coraz bardziej rosła, czego efektem były kolejne dwa trafienia dla ekipy prowadzonej przez Łukasza Sokoła.

W 36. minucie krakowianie co prawda zdołali zdobyć bramkę, jednak zaledwie 21 sekund później gospodarze turnieju finałowego CLJ odpowiedzieli kolejnym trafieniem dla drużyny Naprzodu Janów. Na gola Jakuba Ślusarka odpowiedział Jakub Musioł.

Chwilę później katowiczanie prowadzili już różnicą czterech bramek, bo golkipera Cracovii pokonał Karol Moś.

KS Katowice Naprzód Janów - MKS Cracovia 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)

1:0 Jonasz Hofman - Jakub Hofman - Maksymilian Dawid (05:44)
2:0 Maksymilian Dawid - Kacper Maciaś - Jakub Musioł (16:46, w przewadze)
3:0 Jakub Musioł - Marcin Szlomski - Igor Kowolik (23:16)
3:1 Jakub Ślusarek (35:44)
4:1 Jakub Musioł - Michał Kruszyński - David Lebek (36:05)
5:1 Karol Moś - David Lebek - Piotr Ciepielewski (39:56, w przewadze)

Sędziowali: Marcin Majta (główny) - Maciej Waluszek i Marcin Kołodziej (liniowi)
Minuty karne: 2 - 8 (w tym 2 min. tech.)
Strzały: 40 - 29
Widzów: 150

KS Katowice Naprzód Janów: Ciućka - Maciaś, Kania; Musioł, Ciepielewski, Lebek - Szlomski, Chodor; Hofman Ja., Dawid (2), Hofman Jo. - Kowolik, Hanzel; Laszkiewicz, Kozlouski, Moś - Wojciechowski, Kruszyński; Gruca, Saroka.
Trener: Łukasz Sokół

MKS Cracovia: Khyrsa (od 20:00 Buczek) - Kokoszewski, Kapa; Sapehin, Shatilov, Bryzgalau (2) - Tynka, Mętel (2); Kuzak, Malinowski, Lebedzeu - Ischenko (2), Ślusarek; Adamczyk, Gumiński, Janeczek - Najder, Gorczyca, Zygmunt.
Trener: Dominik Salamon

W finałowym pojedynku Centralnej Ligi Juniorów po raz drugi na tym turnieju doszło do starcia Polonii Bytom z Niedźwiadkami Sanok (w fazie grupowej bytomianie wygrali 5:3).

W spotkaniu finałowym długo przyszło czekać nam na pierwszego gola. Ten padł dopiero w 23. minucie. Bramka Nikity Laptinova rozpoczęła jednak całą lawinę kolejnych trafień po stronie bytomian.

Przed końcem drugiej tercji podopieczni Mariusza Puzio jeszcze dwa razy pokonywali golkipera Niedźwiadków, a na listę strzelców wpisywali się Szymon Kiełbicki i Arkadiusz Karasiński.

W trzeciej tercji przewaga bytomian przyniosła im czwartego gola — w 43. minucie Filipa Wiszyńskiego pokonał jeszcze Oliwier Tumidalski, ustalając wynik spotkania na 4:0 dla Polonii.

BS Polonia Bytom - UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

1:0 Nikita Laptinov - Kiril Kasianchuk - Bartłomiej Spyrka (22:23)
2:0 Szymon Kiełbicki - Szymon Gurzyński (36:35)
3:0 Arkadiusz Karasiński - Bartłomiej Spyrka - Mikołaj Kociszewski (37:48)
4:0 Oliwier Tumidalski - Szymon Gurzyński - Kiril Kasianchuk (42:39)

Sędziowali: Mateusz Krzywda i Sajmon Grelich (główni) - Eryk Sztwiertnia i Michał Kret (liniowi)
Minuty karne: 2 - 6
Strzały: 53 - 18
Widzów: 200

BS Polonia Bytom: Grobelkiewicz - Wilk, Stępień; Wybiral, Karasiński, Kociszewski - Gurzyński, Łukawski; Wawrzkiewicz, Kiełbicki, Mularczyk - Majewski; Kasianchuk, Tumidalski (2), Laptinov - Jaworski, Lemeshko; Zarański, Spyrka, Kołodziej.
Trener: Mariusz Puzio

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok: Wiszyński - Rocki, Koczera B.; Sienkiewicz (2), Dulęba, Łańko - Niemczyk (4), Koczera M.; Radwański, Mazur, Czopor - Miszczyszyn, Kozioł; Burczyk, Górniak, Klimczak - Jurek; Sawicki, Karnas, Stabryła.
Trener: Krzysztof Ząbkiewicz